BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
K procesory jsou na pretaktovani, je to hlavne pro lidi, kteri se bavi pretaktovavanim, je to pro ne takova hra. Takze si zodpovez, zda chces herni pocitac pro hrani pocitacovych 3D her nebo si chces hrat s pretaktovavanim a hned vis, jaky procesor si mas koupit.
• Nasobicem, muzes zvysit frekvenci procesoru, u zamklého je frekvence CPU dana kuprikladu <3Ghz>, u odemklého ji muzes navysit kuprikladu na <3.5Ghz> a vice, coz ma dopad na globalni vykon samotného CPU, ktery se muze do budoucna hodit.
Ovsem nemusis z CPU mackat co to da, staci navyseni o 20% k trosku vysimu vykonu.
• Prehnanym navysenim frekvence je samozdrejme i vysi spotreba CPU, eventuelne celkova ne-stabilita systému po OC. (hlavne u AUTO Overlocking)
• Max navyseni frekvence zalezi od samotného CPU, laicky receno, jak se povedl
TiP~ Navysenim frekvence, je nutno zvysit i napajeni samotného CPU (V-Core), kde kazda zakladni deska na to neni delana, vetsinou se na to pouzivaji zakladni desky typu Z, které na to maji lépe optimizované kaskady, tak jak jejich pasivni chlazeni..
Chci si vychutnat hry na max, mám k tomu i uzpůsobený počítač, nechci dělat benchmark testy na net a tak, vyloženě fakt na hry. Takže bych měl jít do bez násobiče?
nechces taktovat = nepotrebujes odomknuty nasobic.
Ve většině případů ani nepotřebuje taktovat. Nárůst výkonu není tak velký, aby to za tu cenu navíc stálo. Je to spíš jen o pocitu.
• To neni tak zcela pravada, to ze je to jen o pocitu nemohu souhlasit, OC dokaze na vykonu pridat, zalezi na urcitém prikladu a % OC, coz se da lehce zmerit pres ruzné BENCH OC vs Stock.
V reálu to zas tak poznat není a rozdíl v ceně procesorů je lepší vrazit do grafiky.
Tam kde budeš v propadech her na hraně s procesorem, tak 8-10 fps to může pomoc.
Jinak konkrétní hry - ukázka
art57691-4.html
Tím se jen na chvíli oddálí nevyhnutelnej upgrade.