Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem FHD kamera do 10 000,- která podporuje 60p i 50p

Dobrý den,
potřeboval bych sehnat Full HD kameru do 10 000,- která bude umět snímat video v 60p i 50p popř. i 48p.
Nechci žádný outdoorové jako GoPro apod.
GoPro umí snímat 60, 50, 48, 30, 25 i 24 sn/s. Mě by stačilo 60, 50, 30 a 25 sn/s.

Na internetu vždy najdu jen kamery, které umějí buď PAL nebo NTSC. Já bych potřeboval kameru, která bude mít přepínač mezi PAL/NTSC.

Díky

PAL NTSC je zlozvyk minulosti. Znamená to, zda snímkové frekvence jsou v základu 24 nebo 25 (30). Totálně uhozená kravina, přeci je jednoduší vybrat si FPS rovnou. (I když faktický rozdíl mezi 48 a 50 fps moc není, možná jen problém v sychronizaci na přehrávacím zařízení) . mimochodem, jak se řeší sychronizace snímků na příklad na 60 Hz monitoru, když tam budu přehrávat 25 nebo 24 fps. Interpolují se nějak snímky nebo se prostě jen zobrazí vícekrát (něco jako časová interpolace nearest neighbour). K čemu pak jsou v videopřehrávačích různé volby jako V-Sync, accurate sync.

V lepší případě (gopro) to jde přepínat v nastavení, že tam pak vidíš sadu NTSC nebo jen PAL. a nemusí se na titěrném displeji vybírat z 15 frekvencí ale jen Osmi (Příklad : PAL 25,30,60,90,120,240, NTSC 24, 48, 120 240)..

Na jiných kamerách je to prostě určené a nejde to změnit (možná ani updatem fw)

Stejná kravina jako prokládané snímkování.. tohle už mělo být mrtvé 20 let.