Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Spatné starty - Doporučeni hdd a ssd

http://www.czc.cz/7045176vbej11b4t9amkqo02me/sezna m
Hezký vecer,

Mám tuto sestavu. Je to bomba tahá to vse na ultra. ALE. Mám problém se startem.

Vsil jsem si ze po zapnutí se vse roztoci na nějakou uroveň kde se to chvili drzi. Pokud po par vterinach otacky ventilatorů spadnou niz, je vse v poradku a pc nabootuje. Pokud se ale projev ventilátoru a cerpadla chlazeni nezmeni pc nenabehne. Zkusil jsem odpojit disk a hned to naskocilo. Zkusil pripojit do jineho sata naskocilo. Ale dela to porad dal. Treba az posedme to naskoci. Mám tuseni ze by to mohl byt disk. Je tam starsi, nekupovanej novej. Nebo co by to mohlo být?

Druhá věc by byl asi tedy vyber disku. Hdd 1TB bude stacit. K tomu bych chtel SSD.ta deska má M.2 a nasel jsem nejaky disky s rychlosti kolem 2000Mbit/s proti klasickym 500. Snad to pisi spravne. Otazka je zda se to vyplati. Preci jen jsou drahy a hlavne jestli to podporuje ta deska. Byl by na tom system a možná hry. Ale je otazka jestli to neni u tech her zbytecné. Velikost bych rekl asi 256GB.

Diky za kazdy postreh a radu

Hezky vecir

Jake "cerpadlo chlazeni"? Ziadne nemas.
Ked sa to zasekava uz pri POST a nic pri tom nevidis na obrazovke tak to najskor nebude HDD ale skor tam bude byt blby kontakt niekde na doske alebo patici alebo cokolvek v HW vadne. RAM skus po jednej a v roznych slotoch (najprv jednu samotnu ked nepomoze tak druhu samotnu).
Moze byt aj problem na slote grafiky (blbe kontakty alebo co) alebo v comkolvek, skus to bez grafiky ci to nabehne furt naprvy krat potom apod.

Ano na pwm. Je tam ten grafickej bios kde se da ovladat prubeh otacek v zavisosti na teplotach atd a jde tam regulovat tim padem i cerpadlo.

Po zapnuti jaloby vse vyleti na 100% a pak to spadne na pozadovanou mez. A to kdyz se nestane, pc se nerozbehne. Obcas treba na poprve podruhe..

E: Grafika je origo tam se nic nedelalo

Tak jasne ze bych to nenchal dlouho bez toho...

Dnes jsem přišel a na poprve to hned naskocilo. I když to pokazde trva déle (několik sekund) ale prikladam to slozitosti desky kdy je to už asi trpchu o necem jinem než u stareho pc. Tim myslim jestli to všecko najizdi spravne atd.

Tudiz dneska nic.uvidime zitra.

Když už jsem se ptal na ty disky, možná bych to dobral ke konci. Tzn jeste nejaký nazor na ty M.2 krom ceny ? Co ta vysoká rychlost u těch SSD? Myslim ted to 500 ku 2000.

A popripade i presto doporuceni hdd a ssd.

Diky zatim za rady. Uvidime jak to bude dál. Ale jinak pc šlape na 110%