Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Tip na vhodný externí disk 1TB

Rozhodl jsem se, že zazálohuji veškeré své PC, NB, tablety, mobily a foťáky na jeden externí disk a hledám vhodného adepta. Podle potřebné velikosti a ceny za GB to vypadá na nějaký 1TB, ale nebráním se ani 2TB, pokud se poměr výkon cena ukáže jako velice výhodný.

Původně jsem uvažoval o klasickém externím disku, ale při předběžném zkoumání jsem našel názory, že cenově praktičtější a spolehlivější je interní SATA HDD a externí krabička, takže se nebráním i takovému řešení.

Kdo poradí, jaké řešení by bylo nejlepší s ohledem na objem, cenu, spolehlivost a jednoduchost použití?

http://vymenne-kity-boxy.heureka.cz/externi-box-ax ago-ee35-xa3/?cs=shop-softcom-cz&gclid=CMulsMva6sk CFSoEwwodYxsHyg
Já tedy myslel původně jen šuplík na HDD.Nebo pro archivaci dat třeba 1x za měsíc stačí jen SATA kablík+otevřít bočnici,připojit disk na SATA a zdroj,nakopírovat data a zase disk uklidit.Neriskuješ tolik ztrátu dat jako třeba při chybném odpojení USB.

Tak nakonec to vyhrál 2.5' WD Red produkt + i-Tec MySafe Advance 2,5" USB 3.0 http://www.czc.cz/i-tec-mysafe-advance-2-5-usb-3-0 /111966/produkt. Jako celek je to velice příjemná a elegantní kombinace, velikostně na úrovni klasických externích disku, ale s vyšší spolehlivosti a většími možnostmi konfigurace. Trochu nepříjemné zjištění bylo, že na PC jej nebylo možné okamžitě použít, nejdříve jsem jej musel iniciovat a pak ještě několik dlouhých hodin formátovat. U klasických externích disku toto samozřejmě odpadá.

No nevím, 32GB microSD se taky formátuje dost dlouho a několik hodin u 1TB mechanického disku mi nepřijde jak nějaký extrém. Možná jsem měl zvolit rychlý formát, ale s interními disky nemám zkušenosti, tak jsem dal klasický NTFS formát s výchozí alokaci. Zatím je prázdny, tak pokud je něco špatně, mohu jej přeformátovat.