Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pomoc s výběrem notebooku

Dobrý večer. Chtěl bych poradit s výběrem notebooku. Kdysi za mých mladých let se notebooku který měl srovnatelný výkon jako stolní PC nějak říkalo, měl nějakou zkratku (fakt už nevím). Jak je to dneska ? Měl jsem v ruce celkem hodně notebooků se solidní HW konfiguraci ale nějak si nemůžu pomoc, prostě žádný výkon. Poslední notebook jsem testoval Dell za 40000 + DPH a můj 6 let starý stolní PC mu dal na pr*el ve všech směrech. Co tedy hledat abych získal stejný výkon v notebooku jako ve stolním PC ? Díky za nějaké informace.

panebože, to je popis jak z živě. nikdo netuší, čemu říkáš výkon, jaké používáš aplikace.
jsi děcko? paříš hry? tak to rovnou napiš - a stejně si kup stolák.
chceš rychlou odezvu? použiješ ssd a dost ram.
máš jiné požadavky? tak to napiš, lidi jsou líní se zbytečně ohýbat pro křišťálovou kouli.

Poslední notebook jsem testoval Dell za 40000 + DPH a můj 6 let starý stolní PC mu dal na pr*el ve všech směrech. Co tedy hledat abych získal stejný výkon v notebooku jako ve stolním PC ?

Takže podle toho by se nyní nějaký notebook za cca 150 000 mohl vyrovnat staršímu PC za 15 000.To se opravdu vyplatí.
A že se brtník dovolit zeptat na účel je špatně?Protože asi jen Ty zatím víš,jaký výkon vlastně hledáš a potřebuješ. Výpočetní??? Grafický???
Tak se pokus zeptat znovu a normálně.

Ptám se pouze na to, proč bude výkon znatelně ale hodně znatelně větší u stolního PC jako u toho notebooku když HW je papírově stejný ?

Notebook
Intel Core i7 4790K Haswell 4.4GHz, RAM 16GB DDR3, 2x NVIDIA GeForce Titan X 12GB, SSD 250GB, Windows 10 64-bit

Stolní PC
Intel Core i7 4790K Haswell 4.4GHz, RAM 16GB DDR3, 2x NVIDIA GeForce Titan X 12GB, SSD 250GB, Windows 10 64-bit

ti nakukal kdo, že mobilní verze cpu a grafiky je stejná jako ve stoláku? viděl jsi někdy pc zdroj? chladič procesoru? grafiky?
pamatuju si jednoho chytrolína z živě se stejnou přezdívkou. co bys mu na takovou stupiditu řekl, kdyby se ptal tak jako ty?
nejdřív to neumí zadat své požadavky, potom tvrdí, že v notebůů má slisovaný stejný hw jako ve stoláku - to je zas na živě matroš.

naposledy a pomalu, i pro ty z živě:
opisuješ sem nějaké typy, ale u notebukových verzí vynecháváš index "m" nebo přesné označení. takže googlit snad umíš.
jestli říkáš 2/3 výkonu šrot, je mi jedno. jsou aplikace kde to nevadí. normální je kupovat hw kvůli nějakému použití, kvůli aplikacím - a ne kvůli délce benchmarku.

Vykon v notebooku jako ve stolnim PC uz nenajdes. Desktop se jednoduse ve vykonu i v narocich na chlazeni posunul jinam a nelze chtit to same vtestnat do maleho notebooku.

Nicmene, pokud chces maximalizovat vykon v notebooku, odkazal bych te na tento ci pribuzny produkt:

http://www.czc.cz/dell-alienware-15-r2-stribrna/17 9971/produkt

Vykon je opravdu slusny a myslim, ze budes spokojen, jen ta cena, ale levneji to moc nejde bohuzel.