
Pomoc s výběrem notebooku
Dobrý večer. Chtěl bych poradit s výběrem notebooku. Kdysi za mých mladých let se notebooku který měl srovnatelný výkon jako stolní PC nějak říkalo, měl nějakou zkratku (fakt už nevím). Jak je to dneska ? Měl jsem v ruce celkem hodně notebooků se solidní HW konfiguraci ale nějak si nemůžu pomoc, prostě žádný výkon. Poslední notebook jsem testoval Dell za 40000 + DPH a můj 6 let starý stolní PC mu dal na pr*el ve všech směrech. Co tedy hledat abych získal stejný výkon v notebooku jako ve stolním PC ? Díky za nějaké informace.
Takže podle toho by se nyní nějaký notebook za cca 150 000 mohl vyrovnat staršímu PC za 15 000.To se opravdu vyplatí.
A že se brtník dovolit zeptat na účel je špatně?Protože asi jen Ty zatím víš,jaký výkon vlastně hledáš a potřebuješ. Výpočetní??? Grafický???
Tak se pokus zeptat znovu a normálně.
Ptám se pouze na to, proč bude výkon znatelně ale hodně znatelně větší u stolního PC jako u toho notebooku když HW je papírově stejný ?
Tak nikdo nic ? Jen zoufalé výkřiky do tmy zdejěích chytrolínů ? To sem opravdu nechodí nikdo co ví wo co go ?
.
No tak aspoň něco co neuráží

On se řídí heslem kdo nic neví,nic nepoví.
Našel jsem tu krásný článek od flega, kde to máš celé rozepsané. Stojí za to si to přečíst
z roku 2013 už není moc IN.
Ale popisuje rozdíl o kterém tazatel mluví...
Jednou dojde ropa a za 2 roky taky takže ndvim proč tu reagujes s tim jestli je ndco in nebo ne.
Vykon v notebooku jako ve stolnim PC uz nenajdes. Desktop se jednoduse ve vykonu i v narocich na chlazeni posunul jinam a nelze chtit to same vtestnat do maleho notebooku.
Nicmene, pokud chces maximalizovat vykon v notebooku, odkazal bych te na tento ci pribuzny produkt:
http://www.czc.cz/dell-alienware-15-r2-stribrna/17 9971/produkt
Vykon je opravdu slusny a myslim, ze budes spokojen, jen ta cena, ale levneji to moc nejde bohuzel.