Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak nainstalovat Windows 8 se všemi nastaveními, aplikacemi a aktualizacemi z Flash disku za 10 minu

Dobrý den, můžete mi prosím pomoci?
Chci udělat jednu věc, ale nevím jsetli je to prakticky proveditelné.

Cca 2x do roka reinstaluji svůj Windows 8. Se všemi nastaveními, nainstalováním aplikací, a čekáním na stažení aktualizací (a restartům) to trvá cca 8 - 12 hodin. (A to mám Crucial SSD 250 GB, CPU (2 x 2,16 GHZ) a 4 GB RAM)

Má představa je takováto:
Mám čerstvě nainstalované W8 se všemi nastaveními aktualizacemi a mými aplikacemi. Celkově to zabírá asi 45 -55 GB.
Teď celý tento čerstvý windows hodím na 64 GB Flash disk.
Pak vezmu uplně nový a prázdný SSD disk, dám jej do svého notebooku. A místo klasické instalace vložím do USB 3.0 připravený 64 GB Flash disk a dám instalovat.
A za 9,5 minuty mám komplet hotovou instalaci, který mi obvykle zabere 12 hodin.

Je to možné? Jasně teoreticky jo, ale má s tím někdo z vás praktické zkušenosti?
Všem děkuji za odpovědi.

začni googlit "klonování disku". je nutné, aby ten soft uložil zálohu disku do image souboru.
půjde o zálohu tehdejšího stavu, bez nových (beztak zbytečných) aktualizací. je extrémně vhodné, aby byl systém pouze s aplikacemi na systémovém oddílu c:, a data pouze na druhém d:
free: easeus todo backup, ...
placené: acronist true image, ...

Cca 2x do roka reinstaluji svůj Windows 8

nějaká obsese? vyměň "administrátora".

surfováním a zkoušením programů jsem strávil víc než 30 hodin a žádný výsledek z toho.
oba programy jsem zkoušel: easeus todo backup (free verzi) i acronist true image. u jednoho mi to několikrát hodilo nějakou chybu a u druhého musí být nainstalovaný ten program aby to šlo spustit - což je nesmysl.
Je možné že jsem udělal někde chybu. Sám jsem vyzkoušel vše co bylo v mých silách. potřeboval bych opravdu přesný postup.
Má s tím někdo praktické zkušenosti!!!???

Jinak díky za odpověď.

ako si predstavujes nejake intenzivne pouzivanie OS?
Obycajnym spustanim uz nainstalovanych programov a behanim po nete system nerozbabres (odhliadnuc od bordelu z netu a zavirenia).
To instalujes kazdy den 15 roznych programov a potom ich odinstaluvavas? Pretoze nic ine si neviem predstavit, aby sa ti podarilo ten system umrtvit.

Pri normalnom pouzivani ti OS vydrzi kludne rok-dva alebo aj viac bez nejakeho prehnaneho spomalovania ci robenia blbosti.

Akurat si musis ako uzivatel davat pozor a nezavirit sa kadecim.

Inac to, co pozadujes bezne pouzivam uz niekolko rokov.
Nabootujem si hirens boot cd starsej verzie, kde je este norton ghost, alebo acronis true image boot cd.
Spravim si image systemoveho disku/particie ked raz za cas robim cisty reinstall OS a mam tam uz nahadzane ovladace a bezne programy co chcem (zalezi od toho ako to mas podelene u seba) a ked potrebujem, za 15 minut to mam obnovene do stavu spred roka. Akurat dotaham updaty, alebo aktualizujem par programov. A bezim dalej.

Záleží na tom jak intenzivně a na co windows používáš.

používám windows 20 let, starám se o pár set pc v síti. instalace windows běží až do zásadní výměny hw bez problémů několik let. 2x ročně musí obnovovat systém jen totální lamer.

je dost snadné systém rozladit / a časem se vše zpomaluje

vždyť to píšu - neschopná lama. pokud máš síť plnou idiotů, existují uživatelská práva, která omezí škodlivou činnost uživatelů. práva existují i na lokálním pc - jistě že je to 15 let po win2000 pro někoho stále objev.
jenom neschopná trouba s administrátorskými právy si dokáže zahnojit a zpomalit pc. proč to tak máš ty?

u jednoho mi to několikrát hodilo nějakou chybu

nevíš ani jakou ani proč. u programů, které pro svou přítomnost požadují trvale běžící službu (u zálohovacích programů nic divného) není požadavek na restart po instalaci nic divného.

u druhého musí být nainstalovaný ten program aby to šlo spustit - což je nesmysl.

oba dva umí boot rescue cd, jinak bych je ani neuváděl. ostatně googlem si můžeš najít lepší.
u placeného acronisu to vypadá, že posuzuješ trial verzi, platit za to nehodláš a přitom nechápeš co píšeš.
v tom případě hledej free sw: u něj nedostaneš originální boot cd, ale musíš si ho z nainstalovaného sw vytvořit a připadne ti to normální.

je mnoho zálohovacích/imagovacích sw.
placený acronis true image je špička, ale má drahou multilicenci. používám jejich rescue cd, pro klonování disků jeden z nejlepších.
pro automatické zálohy všech pc v síti máme jiné skriptovatelné řešení. taky placené, proto jsem ho do amatérského dotazu neuváděl.

má s tím někdo z vás praktické zkušenosti?

myslím, že tady s tím má bohaté zkušenosti většina. Ovšem asi nikdo z nich pro tyto účely nepoužívá tak nespolehlivé medium jako je flash. Běžný postup je klonovat disk na jiný HDD, klidně to může být třeba nějaký pomalý 5400 otáčkový disk pro notebooky. Klonovacích programů je celá řada, a každý z nich umí kromě klonu disku vytvořit i spouštěcí CD. Kromě toho od W7 už je přímo ve windows nástroj pro vytvoření bitové kopie. Pokud ti některý z výše uvedených nefungoval, dělal jsi něco blbě. Já sám používám AOMEI, funguje spolehlivě. Je ovšem dobré si nejdřív přečíst návod.