Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Klonování

Ahoj,

mám HDD, který má vadné některé sektory a chci udělat klon na disk SSD, abych měl všechny data jak byli na svých místech. Bohužel mám takový pocit, že pokud udělám klon tak i chyby které jsou na disku se přesunou na ten nový že?

Moje otázka zní: mohu udělat klon disku s vadnými sektory na nový disk aniž bych měl v budoucnu nějaké problémy s diskem?

Díky!

1. ne, chyby se nepřesunou. Přesunou se ale poškozená data
2. co se může přesunout, jsou označené vadné bloky v NTFS - pak je třeba pomocí chkdsk a volby /b provést pro jistotu znovuvyhodnocení označených vadných clusterů.
3. klon tedy můžeš udělat, na HW to vliv mít nebude. Dopoučuju po klonování provést: 3 kroky:

a. chkdsk viz výše (na všech svazcích, co byly na disku)
b. sfc /scannow (tím vyloučíš chyby v OS zatažené původním vadným diskem)
c. zkontrolovat uživatelská data, alespoň ta nejdůležitější.