Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno nefunguje čtečka karet

Ahoj. Zakoupil jsem si čtěčku karet od Transcend a nefunguje mi to. Po zapojení s ní nemůžu pracovat, ani s vloženou microSD kartou. A nevím přoč. Není k vidění jako jsou vidět třeba harddisky. Nějaký ovladač u výrobce byl k mání, ten mi ale nepomohl. Ve správci zařízení je k vidění, v položce zařízení a tiskárny ji taky vidím vedenou jako mass storage device, ale nemůžu se do ní dostat a nevím proč ? copak dělám špatně ?

je to od Transcend USB2.0 card reader model RDP8. Na Windowsech 7 připojený do USB 2 portu v počítači. I ovladač od výrobce to má a zbytek jsem psal výše. To je snad ale jedno ne, to má přece fungovat samo. Proč ho nevidím jako harddisk ani s vloženou SD kartou ? A v sprácvci nástojů je vidět a není u něj žádná chybová hláška.

Už jsem to rozlouskl, netřeba nápovědy. Prvně-samotná čtečka není vidět sama o sobě, dokud se do ní nevloží karta. Za druhé, při spuštěném Windows přístroj nedá vědět, když do něj vložím další kartu a je třeba pro aktualizaci čtečku odpojit a zase do usb připojit zpět. Pak je vidět i další. Za třetí mi to nešlo proto, že jsem to celou dobu zkoušel s jedinou microSD kartou a teprve až když mě napadlo to vyzkoušet i s jinou SD kartou, zjistil jsem, že ta první je rozbitá, protože s tou druhou mi to funguje asi tak, jak by mělo. Tak pánové,pěkný den a ahoj

zjistil jsem, že ta první je rozbitá

možná zjistíš, že v jiném zařízení ta karta funguje.
já se ptal, jestli šlo o sdhc nebo sdxc kartu - je to na nich napsané.

samotná čtečka není vidět sama o sobě

i samotná čtečka je vidět jako usb hub ve správci zařízení - rozklikni si usb krámy a zkus čtečku odpojit.