Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký je praktický přínos extrémně vysokých rozlišení ultrabooků?

Jaký je praktický přínos extrémně vysokých rozlišení ultrabooků?
Není mi jasné, jaké klady a zápory bude v praxi mít u 11" - 13" LCD rozlišení vyšší než 1920 × 1080 dpi. Může mi to někdo vysvělit z vlastní praxe s uvedením příkladů praktického využití pro SW aplikační přínos? Např. 1920 × 1200, 2560 × 1440, 3200 × 1800 dpi. Děkuji.

Mlocik97, 28.12.2015 18:49:
Co je to za místní móresy ve vší tichosti smazat příspěvek? Nějaká svébytná autocenzura?

Tomu co jsi psal rozumím, jen mi hlava stále nebere ergonomický a praktický přínos velmi vysokého rozlišení na miniaturní úhlopříčce ultrabooku.

smazal som to sam,... a čo, chtel jsem to napsať od znova, a presnejšie a aby to bolo lepšie na pochopenie, žial nakonec mi nevišiel čas.... jinak sú tu stovky radcov,...
celkovo jinak je to môj obsah, a o ňom sám rozhoduju, a som zaň zodpovedný. Neni mojou nustnostou zde zabezpečovať obsah,....

Jinak sry,... ale rozhodne sis to už prečetl, a už si aspoň pochopil rozdiel medzi rozlíšením ako Full HD, 4K,... a DPI
jinak samozrejme 4K pomali na 10" displeji na ktorý koukáš s pol metrovej dialky je uplna zbytočnosť, ludské oko to stejnak niajk nezaregistruje, jedine čo v prípade počítačoch sa deje je ešte navyše to že pri vysokých rozlíšeniach máš všetko "drobné" aneb písmena ktoré môžeš číst pod lupov....

dpi je celkový počet bodov na palec
rozlíšenie je kolko bodov je horizontálne x vertikálne (na celom displeji)

teda ked máš FullHD monitor 30" a 14" tak na 14" je vyššie DPI lebo tých 1920x1080 pixelov je tam nahustejšie (teda viac na jednom palci - rozmer)

jinak v prípade vysokých rozlíšení na malých displejoch nebo vysokom DPI je to už menej okom rozoznatelne rozdiely v kvalite, a musi sa DPI výraznejšie meniť abys okom vôbec rozoznal nejaku zmenu v kvalite (ostrosti, jemnosti) ako v prípade nízkych rozlíšeniach na velkých displejoch (malých DPI) kde i rozdiel 10 DPI je zásadný rozdiel.
Celková kvalita (ktorú ty vnímaš) teda záleží od DPI nebo od rozlíšenia na určitú velkosť displeje a od vzdialenosti z jakej sa na displej pozeráš.

Samozrejme jak jsem již psal má vyššie rozlíšenie má jeden "negatívum" a tým je výkon, kedže výkon grafických kariet je vysoký, tak sa s problémom setkávaš skôr len v hrách (ktoré potrebujú ešte vätší výkon) a vtedy vyššie rozlíšenie = menej FPS, a nekdy i lagovanie (sekanie, i když lag je presnejšie vysoký delay, jak dlouho trva spracovanie dat pre zobrazenie snimku na displeji)

No tak ted som to napsal presnejšie a detailnejšie.