Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak přesunout film z DVD do PC?

Dobrý den,prosim moc potrebuji pomoc s přesouvání filmu z DVD do počítače..mám notebook lenovo s Windows 10 a potřebují z DVD přetáhnout film a když ho pretahnu tak pretahnu pouze složky ..soubory(Audio, Movie_TS který mi nejdou přehrát ..musím si něco nainstalovat nebo kde delam chybu ..nevíte ? Předem moc děkuji za pomoc:))

v normálních windows fungoval "dvd shrink".
ve win10 nevěřím ničemu, přesouvání složek v průzkumníku si dovolím jemně označit za debilitu.

fór je možná v tom, že dvd používají formát mpeg2. chudému mrchosoftu se nechce platit licenční poplatek; i když jeho krabice není levnější, kodek pro mpeg2 neobsahuje. (někde jsem to čet, nezkoušel jsem ten odpad)
zkus normální přehrávač typu vlc. nebo gom player si vždycky stáhnul chybějící kodek.