Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Live CD Ubuntu 7

zdravim kazdeho.

chcel by som si stiahnut Live CD Ubuntu 7. na strankach projektu [download] som Live CD nenasiel. ci staci stiahnut klasicky iso subor, vypalit a bude fungovat aj ako Live CD? bude ponukat live verziu a instalaciu? poslite mi prosim link na live cd, ak to tak nie je. popripade narychlo tip na live CD linuxu, vyhoda je slovencina, cestina, potrebujem to na netovanie :-) teda podpora viacerych sietovych kariet a lahka konfigurovatelnost (sprievodca) su velmi vitane.

dakujem moc.

Live Ubuntu se nenazývá Live, ale Desktop - spustí se jako live, ale na ploše je ikona Install. Když se na ni klikne, můžeš live dále používat a přitom si na pozdí instalovat systém na disk). Čistě instalační a záchranné CD se nazývá Alternate. DVD verze Ubuntu obsahuje jak Desktop, tak Alternate. Torrent Ubuntu Desktop je tady:
http://linuxtracker.org/torrents-details.php?id=397 8
Jinak můžeš taky třeba tady: http://ubuntu-releases.sh.cvut.cz/7.04/ubuntu-7.04- desktop-i386.iso

dakujem vsetkym, myslim si, ze som dostal odpoved. este snad mala otazocka. Je Ubuntu 7 pre mna, neznaleho windows uzivatela, ta spravna volba? je vsetko nastavitelne v "oknach" a sprievodcoch? command line ci shell ci ako sa to vola v linuxe nie je vyslovene moj favorit :-)

Ja zatim zkousel Live distribuce Knoppixu, Open SUSE a Slax. V podstate jsou to vsechno klikaci Linuxy, ztroskotal jsem vzdycky na faktu, ze si neporadily "by default" s NTFS diskem. Mozna se tam da nejak pripojit, ale do zakladu bych potreboval, aby se to udelalo samo nejak...:-) - Ubuntu to pry snad umi... ?

já bych vybral KUBUNTU

uz je neskoro, stiahol som si Ubuntu 7.04. Aj vypalil a hned odskusal. Internet siel bez akehokolvek nastavovania :-) co ma tesi. avsak ziadnu mp3 mi neprehral, ziaden avi ani mpg film, co mi dost vadilo. predtym som skusal Knoppix, kde som nerozbehal net (cez PCI kartu wifi net, teraz mam dsl cez modem) a tam mi videa a hudba sla OK. dalej som si nevedel ulozit obrazok (screenshot) na svoj HDD (NTFS). :-(

no jo. pozriem sa na to...kde najdem tie instalacie (integrovany instalator balickov?).

ale ta rychlost internetu :-) ja som mu (linuxu) hned niekolko veci odpustil. internet ide neporovnatelne rychlejsie bez AV a vselijakych FW. a dalsia otazka. AV je zrejme na linuxe zbytocny, ale FW? ten tiez nie je potrebny? ak hej tak aky pouzivat? :-)

myslis obdobu Wokeniho firewallu? Pokud si nenainstalujes nejaky server ( web, mail apod ), tak nic do internetu neposloucha, tudiz se neni kam pripojit a fw zbytecny. Zvlast pokud nejsi primo v internetu, ale treba za routrem, tak FW jak ho znas z woken, nepotrebujes. AV je viceme zbytecny ( ac existuji ), pokud uz se ti podari spustit nejaky virus ( musel bys to udelat rucne ), tak stejne nadela skody je v sourech tvych ( protoze k nim bude mit prava zapisu ) a nikoli systemovych.

Taky jsem příjemně překvapen. Jen tak zkusmo jsem spustil to CD a naprosto bez problémů jsem se bez ohledu na haldu různých svých hubů, switchů a routerů připojil na internet a dokonce jsem se na první pokus dostal přes Terminal services na svůj quasiserver, kde mi všechny programy jely jako z praku.....