Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vada chipu na grafické kartě ?

Zdravím, tak z posledních sil se zase obracím na vás.
sestava

G3258 netaktovaná
4gb ram 1666mhz
SSD kingston
R7 250 gddr5
1080p monitor
Legalní windows 7 se všemi aktualizacemi.

Koupili jsme nedávno grafickou kartu, r7 250, vím, že je to totalní low end, ale na hry jako dota 2, lolko a counter strike bohatě stačí.. mimochodem v těchto hrach na full hd s nizkým nastavením detailu, tahá 60-120 fps stabilně, což je na 60 hz monitor dost v pohodě.
Problém byl, že karta dropovala FPS, takže si hrajete na 60-120 a najednou se sekne obraz a FPS běží 10-15.
Nad 15 se to nedostane, drží se to stabilně, občas pomůže alt+tab nebo restartovat hru a zapnout ji znovu, občas reset pc a občas se to vratí samo do normálu.

Pustili jsme se do oprav, v prvé řadě zkontrolovat teploty, ale vzhledem k tomu že byla karta nově rozbalená a zbytek sestavy taky, teploty byli totalně v normě 40-50 C.. ve velké zátěži byl strop kolem 60 stupnů.

Přišli na řadu ovladače, ale to taky nic nevyřešilo, vztek mě dohnal až k reinstalu windowsu.

Nově nainstalové legalní windows 7, aktualizace + drivery chipsetu, grafické karty a vše potřebné, poté stahnutí steamu a spuštění doty 2. Opět stejný problém s FPS, tohle je asi poslední kapka pro reklamaci, nenapadá vás něco ? Je možný, že R7 250 špatně funguje na full hd monitoru a vytvaří se tam nějaký problém, neumím si to vysvětlit. googlil jsem, našel jsem lidi co měli podobný problém, ale bohužel bez řešení, kde je chyba ? AMD je opravdu tak nespolehlivá značka, nebo je to problem nových driverů, které nejsou stavěné, pro tak starou kartu ?

Teploty se měřili vším možným, jsou opravdu stabilní a nikde se nic nepřehřívá, tím jsem si jist, také tím, že Bcminer tam nemám, to je snad hloupost hned po čistém reinstalu celého softwaru. Starší drivery nepomohli a zapnutý Vsync pomohlo, ale pořád to nevyřešilo ten problém, jen je to padaní méně časté.

To s tím uzkým hrdlem funguje jak ?

Zapni správce úloh a začni hrát. Až to začne dělat problémy, shoď hru na lištu a podívej se na zatížení CPU, HDD a internetu.
Pokud bude jedno nezvykle zvýšené, je to sw problém (vir, nebo i aplikace, která se rozhodla aktualizovat nebo něco tahat atd.)

Pokud to tak bude, pak vyčistit PC.
Jinak bych to viděl na přehrávání, klidně ne grafiky, ale třeba i procesoru...

Vadný čip to imho není.

Finální verdikt, je to prostě výrobní vada, další důvod proč nesahat po AMD, nikdy jsem nevěřil kecům, že jsou nespolehlivé, na internetu jsem navíc našel další lidi se stejným problémem, který problém do dnes nevyřešili, jak jsme na to přišli ?

Karta vyzkoušena v několika PC dělá to stejné, včetně různých verzí ovladačů a systémů.
Z toho vyzkoušeno u mě na čisté instalaci legalních windows.

Zajímavost ? Když fps dropnou na 10 stabilních tak vůbec nic se nezmění v hodnotách, vše je jako při 60 fps +.. at už jde o takty, teploty, správce uloh a vytiženost jakékoliv komponenty, dokonce i výkoný zdroj problém nevyřešil. Tahle záhada asi zůstane záhadou a všem radím, nekupujte si karty řady R7, je to jen levná a poruchová náhražka, za poslední týden jsem na internetu slyšel tolik špatného, že po radeonce asi do konce života nesáhnu!