Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Menšia kapacita HDD ako v skutočnosti

Zdravím. Mám takýto problém. Kúpil som si nový pevný disk (interný) - WD rady blue s kapacitou 3 TB. Keď som ho zapojil a chcel rozdeliť na zväzky a naformátovať, tak som zistil, že v správe diskov mi ukazuje pri mojom novom disku (Disk 0, nevyhradené) kapacitu iba 746 GB. Nekupoval som pevný disk prvýkrát (predtým WD zelenej rady 2 TB), ale toto sa mi ešte nestalo. V BIOSe mi pri tomto disku ukázuje správnu hodnotu, teda 3000 GB. Prikladám screen a prosím naliehavo o radu. Neviem sa pohnúť ďalej.

kód:
http://prntscr.com/9ierhj

Síce už je neskoro, pretože som za ten disk vyhodil nemalé peniaze a o sieťový disk nemám záujem. A aký disk by bol pre mňa vhodný? Aký na operačný systém a aký na dáta?
Moje parametre: Windows Xp SP3 32-bit, MB je Gigabyte model EP35-DS3, Intel Core 2 Duo 3 Ghz E8400, RAM 2 GB typ DDR2, grafika NVIDIA Geforce 8600GT

Prakticky vhodný je Windows7, spíše 32bitová verze (když dokoupíš paměť, můžeš směle i do 64bit).

Je to nejvyšší Windows, který výrobce oficiálně podporuje:
http://www.gigabyte.cz/products/page/mb/ga-ep35-ds 3_21/download/

Nevím, jak jsi na tom s časem, ale můžeš zkusit instalovat i Windows 10, ale tam nevím, jestli by ovladače z W7 fungovaly dobře.
Navíc Windows10 je o dost náročnější, jak W7.

Zavěr: Ano, Windows7 bez problému.
A ani nemusíš řešit ten disk. Instalátor W7 už umí i tyto velké disky.

Dík za radu. Ja som mal už pripravené bootovacie USB na Windows 10. Myslíš, že by sa inštalácia nepodarila?
Samozrejme, by som si rád zvyšil pamäť, ale zasa bude problém s tým, čo (ktorá značka, aký typ) sa na moju MB hodí, a či to bude fungovať spolu s terajšou RAMkou.

V pohodě.
Jak odkazuje kolega na článek.
Nainstaluješ si do XP nějaký nepodepsaný driver pro GPT.

No a potom použiješ nějakou klikací utilitu Paragonu a jedeš v pohodě.

Jediné, čím si nejsem jist je, zda je to zdarma.
Já na tvém místě bych vypsal další hardwarové detaily sestavy a instaloval bych tam novější Windows (pokud by to možné bylo).
Jediný důvod, proč zůstavat stále u XP je absence základních ovladačů (SW), či paměti (HW).

:-(

Jak jsem psal a jak upozorňoval Brtník.
První sis měl zjistit, jaký máš hardware (základní desku), jaké ovladače jsou k dispozici (pro jaký Windows) a pak nakupovat.

Není vůbec milé zjištění, když si někdo nainstaluje na starou desku Windows7 a pak zjistí, že
se grafika překresluje nouzově softwarově, a na síťovku není ovladač též (bez internetu).

Člověk u toho musí přemýšlet trochu dopředu.

čus.