Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zkomprimování videa

Dobrý den, rád bych se zeptal, zda jde video zmenšit co se týče velikosti, ale aby se moc neochudilo na kvalitě. Mám 2 minutové video, které má 72 MB, a chtěl bych ho zmenšit aby mělo nanejvýš tak 10 MB, dá se to? A kterým programem? Děkuju.

Máš zřejmě na mysli rekompresi videa. Takže poměrně jednoduchá cesta je stáhnout si VirtualDub, spustíš, otevřeš si video, které potřebuješ "změnit", vlezeš do nabídky video, vybereš položku "Compression", z nabídky kodeků si vybereš ten, který se ti bude nejlépe zamlouvat (v tomto případě asi ideálně DivX nebo Xvid), ťukneš na tlačítko "configure" a nastavíš si volby komprese tak, aby to odpovídalo požadované velikosti; kupříkladu třeba Xvid má dokonce kalkulátor, do kterýho zadáš, jak chceš, aby to bylo velký, zadáš mu, jak je video dlouhý - tedy ty dvě minuty a on ti sám spočítá kompresní poměry. Pak to celý jen potvrdíš a dáš File/Save as avi, nějak to pojmenuješ a voilá -> rekomprimovaný video je na světě..