Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno klavesnica stolove PC WIN XP Profesional

Kupil som HP stare a nejde vnom klavesnica PS2. V spravcovy suborov polozka klavesnica chyba. Da sa WIN preinstalovat ak nejde klavesnica? Alebo ako to spravim? Z HP som stiahol vsetky ovladace co boli k tomuto PC. Tak myslim, ak by sa mi podarilo preinstalovat WIN, tak by to mohlo ist..? Kupil som aj redukciu PS2 / USB, ale vraj to treba prepnut v biose. Tam sa ale nedostanem ak mi nejde klavesnica. Dakujem moc za kazdu radu.

bez klavesnice to asi nedas, vyndej hdd, strc ho do jiny stary mrchy nainstaluj Win, pak hdd vrat do HP a doufej ze nabehne Win, pak uz to budes muset doladit jak bude potreba a snad to pujde. Prepinat v biosu jsem nemusel, ale ne kazda klavesnice takle funguje, jistota byla kdyz redukce byla u klavesnice pribalena od vyrobce.
Ten PC ma taky snad USB, to snad neni az tak stary kdyz tam chces dat XP.

nejde ps/2: pokud ta stará jebka nemá vyvedený usb port, pak si dokoupíš "pci usb řadič s chipem nec"
druhou ps/2 klávesnici si doma půjčíš těžko (kupovat nemá smysl), druhou usb bez problémů a do biosu se s tím taky dostaneš.
redukce ps2-usb nemusí fungovat se vším.
budeš možná potřebovat cmos reset - jeho povolení se v hp řešilo vytažením jumperu.

instalovat systém v jiném zcela odlišném hw nepovažuju za nejlepší nápad.

Ďakujem chlapci. PC má USB zástrčky. WIN XP tam už nainštalovaný je. Skúšal som aj inú PS2 klávesnicu a nejde ani tá.Takže sa do toho BIOSU bez klávesnice nedostanem??? Vraj sa to tam dá prepnúť na USB klávesnicu. Neviem či to je pravda..... Neexistuje žiadna možnosť ako vojsť do BIOSU bez klávesnice?? Moc ďakujem za rady.

Skúšal som aj inú klávesnicu a skúšal som aj túto klávesnicu na inom PC a všetko ide. Teraz som pozeral na správcu zariadenia a USB klávesnica tam je a pracuje správne. Nieje tam PS2 klávesnica v tom správcovi. USB klávesnicu ale treba zapnúť v BIOSE inak nepôjde. Ale bez PS2 klávesnice sa neviem do BIOSU dostať. Vie to niekto?

Ďakujem, Ďakujem. Riešenie: Vyriešené, vytiahol som PC z elektriny, vybral som baterku 10 minút čakal. Dal som to všetko naspäť, pripojil do elektriny a PC sa samo zaplo a nakonfigurovalo. Stlačil som F1 a bolo to. Áno, klávesnica už išla. Ďakujem. Viac neviem. Prečo to nešlo predtým, tiež neviem. Viem len, že to ide a moc sa teším............