Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem fce na vyhledani zaznamu dle stringu

Ahojky, jak udelat proceduru, ktera vyhledava dle retezce? me se ji nedari sestrojit, takze jestli mate nejakou doma, tak pls poslete, ma to umet vyhledavat zaznamy dle retezce... napr, vyhleda zaznam podle jmena cloveka, kdyz se jedna o evidenci napr.
dekuju moc.

Predstav si ako by si porovnavala pismena rucne(zhlavy) keby boli napisane na papieri, az ti bude jasne ako to porovnavas potom napis ten program ktory to bude porovnavat po pismenach presne tak isto ako si tie pismena porovnavala rucne na papieri.

No jasne, strasne hrozne :-)
Najprv si uvedom ze programovanie je zapis nejakeho algoritmu (postupu), ak si nevies ani vymysliet ten postup (co sa bude porovnavat s cim) tak to tazko zapises ako program.
Za druhe si musis uvedomit ze nie sme jasnovidci a nie je nam jasne co tam uz urobene mas a odkial to mas a co konkretne nevies. Domace ulohy ti tu komplet pisat nebudeme, to si povedz potom klukom...

Nemusíš prehľadávať reťazec znak po znaku, stačí použiť funkciu Pos, ako píše Jan Fiala.

To je procedúra na tri riadky - prebehnúť všetky záznamy (1. riadok), skontrolovať, či sa vo vybranom poli záznamu nachádza hľadaný reťazec (2. riadok) a ak áno, tak vypísať informáciu o tom, že sa našiel (3. riadok). Koniec algoritmu.