Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem fce na vyhledani zaznamu dle stringu

Ahojky, jak udelat proceduru, ktera vyhledava dle retezce? me se ji nedari sestrojit, takze jestli mate nejakou doma, tak pls poslete, ma to umet vyhledavat zaznamy dle retezce... napr, vyhleda zaznam podle jmena cloveka, kdyz se jedna o evidenci napr.
dekuju moc.

Nemusíš prehľadávať reťazec znak po znaku, stačí použiť funkciu Pos, ako píše Jan Fiala.

To je procedúra na tri riadky - prebehnúť všetky záznamy (1. riadok), skontrolovať, či sa vo vybranom poli záznamu nachádza hľadaný reťazec (2. riadok) a ak áno, tak vypísať informáciu o tom, že sa našiel (3. riadok). Koniec algoritmu.