Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno digitální Tv

Měl bych tu malý dotaz. Ze set-top-boxu mám, mimo jiné, výstup na sériový kabel (přesněji RS-232). Tak sem si pořídil kabel který převádí RS-232 do USB. Poté jsem si nainstaloval program na prohlížení či záznam digitální televize, ale ten mi nic nenašel. Jak to mám udělat, aby mi to fungovalo??? (Mimochodem ten program se jmenuje DVBViewer.) Potřěbuju snad jiný program??? nebo to jen přenastavit. (Možná by pomohlo: v nastavení programu si můžu dát odkud to má přijímat obraz (pro informaci: mají tam ,,procházet´´), ale nevím kde mám najít ten USB port. Předem děkuji.
[mod]Písmo odtučněno (Rce)[/mod]

Ten set top box k PC nepřipojíš, pokud nemáš na grafické kartě video vstup ( nepleť si to s TV výstupem, který vypadá podobně !). Do PC si kupte tohle:
product.jsp
výhoda bude v tom, že na televizi můžete sledovat jiný program, než se nahrává do PC. Dá se koupit speciální karta, která má video vstup : product.jsp , ale to se nevyplatí- přidáte pár stovek a máte tu digitální kartu Leadtek Winfast DTV1000 T.
Pokud doma budete chtít koukat současně na různé programy, budete stejně potřebovat buď tu kartu, nebo druhý set-top-box. Dělají se i set-top-boxy se dvěma přijímači a také kombinované se satelitním a dále i STB se zabudovaným harddiskem pro nahrávání.
Přes RS232 to na 100 procent nepůjde, USB výstup na přijímači ( set top boxu) na 99 procent nemáš.

Vyhodil jsi jen peníze za převodník- to není žádná tragedie. Když si koupíte DVB-T kartu do PC, získáte další televizi a možnost nahrávání. Cena není nijak závratná. Matka pak může sledovat na televizi seriál a otec na PC sledovat hokej ( nebo obráceně). Chce to se neukvapovat a zjistit si požadavky- třeba mnou výše uváděná karta z Czechcomputeru vyžaduje Windows XP SP2 .

Příště, až se budeš ptát, tak uveď vždy značku a typ přístroje na který se ptáš. U PC napiš nejen základní HW, ale i operační systém, který na něm běží. Pokud to nejsi schopen sám zjistit, existují na to programy, které ti vše vypíšou ( např. Everest, SIW )

Tak ti zhrniem fakty:
1.) Ten port nie je na prenos obrazu, to co si chcel robit nie je mozne
2.) Rce napisal trochu nestastne ze ten RS232 nie je na pripajanie k PC, ale na nastavovanie, na to bola reakcia ze samozrejme sa to da nastavovat aj z PC - t.j. da sa to pripojit aj na PC, to ale nic nemeni na bode 1.), obraz sa cez to nepresana - nie je to technicky mozne.