Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows 10 problém ukládání pozice ikon

Ahoj,

než začnu cokoliv psát, předem říkám, že jsem hledal a zkoušel, neúspěšně.

Mám win 10, 64b + ESET 9.

Po změně pozice ikonek na ploše a následném restartu se ikonky hodí k levé straně.

Nechci je zarovnat v mřížce a automatické zarovnávání je vypnuto.

Zkoušel jsem:

návod z winaero.com
(úprava proběhne OK, po restartu zase ikonky špatně)

Úprava registrů podle oprava-rozlozeni-iko n-na-plose.reg z pc.poradna.net
(úprava proběhne OK, po restartu zase ikonky špatně)

A plno dalších kravin z googlu.

Poradí někdo co s tím? Nevím si rady. Díky za odpověď.

Tento problem delal ESET (NOD), mozna i dalsi antiviry, které zmenily správce plochy na stav ve Windows 8.
Takže to, že ti to funguje je správný krok, druhým krokem je odstranit to, co ti kriplí systém - nefunkční antivir.

Windows 10 obsahují už v sobě funkční antivirový program, který nedělá problémy. Není nutné tam mít žádné další zpomalovače systému. Můžeš si nainstalovat i EMET. Ten taky nebrzdí a přitom poskytne větší ochranu než antivir.

U rychlého PC to nepozná a přece jenom,když strčí třeba neznámou flešku do PC,tak ho upozorní že něco je třeba špatně. Znají to i stahovači z Ulož to,že antiviry často nedovolí otevřít nějaké stránky. Ano,kdo má PC na parádu,tak nepotřebuje nic.

Proč se tedy řeší můj důvod mít v pc ESET?

Můj rozum? Aha? Takže když přijdu například s kompem do nějaké cizí sítě (např. cross cafe), tak mi je rozum k čemu?
Jakým způsobem můžu být chráněn rozumem před odcizením počítače? Antispamu? Ap.

Pokud někdo neví co obsahuje kompletní eset 9, tak ať se podívá na stránky výrobce.

A pokud tady někdo chce argumentovat VLASTNÍM ROZUMEM, atd.

Tak vám řeknu jedno: každý z Vás má v okolí příbuzné/kamarády, kteří nejsou pc odborníci a potřebují mít nějakým způsobem zabezpečit počítač, protože prostě tim kompům moc nerozumí, ale zase umí něco jiného ;)

Chápu že pro Vás je asi řešení odinstalovat ESET, ale tohle mi nepomůže.

Systém to brzdí tak tobě, já mám slušnou mašinu.