Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nokia 515 - nastavení emailu (nefunguje odesílání zpráv)

Zdravím,
prvně chci upozornit, že k danému problému jsem nastudoval spoustu materiálů, prošel jsem diskuze, doporučení operátora, ale vše neúspěšně. Proto se obracím na širokou veřejnost, už jsem fakt zoufalý.

Popis problému: Telefon Nokia 515
- nefunguje odesílání emailu (při odeslání píše hlášku, server nelze najít)
- schránka od gmailu funguje, yahoo také, ale seznam (email.cz) nikoliv

- jak jsem si přečetl na fórech, při připojení přes operátora je potřeba nakonfigurovat ručně nastavení emailu, to jsem provedl, ale narazil jsem na jeden problém, v telefonu je možnost, deaktivovat ověření SMTP, což podle operátora (Vodafone) musím udělat. Při konfiguraci vypnu ověření, ale dojde k tomu, že hned při prvním přihlášení k emailu se tato volba změní (sama) a ověření je aktivní.

Email tedy funguje, ale nelze odeslat žádnou zprávu.

Tušíte někdo, čím to může být? Má Nokie v sobě něco, co způsobuje změnu této volby? Nějaké bezpečnostní nastavení?

PS: na telefonu fungovala stejná adresa a bez problémů, ale to bylo v době, kdy bylo číslo u virtuála, který ovšem zanikl a nyní je na čísle paušál od Vodafonu. Díky moc všem za pomoc, už se v tom rýpu mnoho hodin.

Přesně podle toho jsem to dělal, v pasáži:

Turn off SMTP authentication
Scroll to Requires login and press the Navigation key until the function is turned off.
Press the Navigation key to confirm.

...nastavení SMTP authentication je defaultně zapnuté, vypnu ho tedy, potvrdím a email se automaticky přihlásí, ale když si zobrazím nastavení konfigurace, tak tam vidím, že SMTP authentication je zapnutá.

Zkusil jsem tovární nastavení telefonu, a různé verze vestavěného emailového klienta, zatím bez úspěchu.