Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak resetovat zatvrdlý Linux?

Ahojte,
stáhnul jsem si LiveCD Ubuntu 7 z download. Nabootoval z CD. Začalo to nabíhat (nápis Ubuntu a pod ním grafický "teploměr" lítal sem a tam). Z Menu jsem vybral defaultní položku (bylo to něco jako "Run LiveCD").
Pak černá obrazovka. A nic. Zátuh. Ctrl Alt Del nepomáhá. Z mých hrátek se Slaxem mi v hlavě utkvělo něco jako Ctrl+Alt+Backspace. Po chvíli zběsilého mačkání vždy probliknou nějaká písmena a zase černo. Vidím tam nějaké hlášky "Couldn't create node BLABLABLA" a je jich tam hodně.

Chtěl bych ten PC resetovat a zkusit nějaký "safe mode", jenomže narážím na prekérní problém - počítač je zamčený ve vedlejší místnosti. Já mam vyvedený přes zeď jen periferie a v mechanice toho počítače vložené LiveCD.

Takže otázka: Jak resetovat Linux ze zmutovaného stavu?

Na počítači jsou aktuálně nainstalovaná W2003.

HW: Dell GX620 (P4 3,0GHz, EM64T; 2GB RAM, 160GB HDD, integrovaná grafika), 17" CRT

Děkuji.

Zřejmě máš podobný problém, jako já. Taky sedím u Dell PC.
Taky jsem koketoval s Linuxem. Zkusil jsem Ubuntu 6.06 - to mě beželo pěkně, ovšem po nainstalování ovladačů grafiky (NVidia) jsem se nedostal do X.
Zkoušel jsem i Kubuntu - načte se mi CD, v úvodní nabídce vyberu start systému a po chvilce se PC restartuje. Takže systém nenaběhne. Stejnej problém mi dělá i Ubuntu 6.10 a Ubuntu Ultimate, na který jsem se moc těšil.
Takže jsem zůstal u Widlí a Linux budu zkoušet až v budoucnu na jiným stroji. Asi se to s Delly moc nemiluje.

Tiez som skusal rozchodit v FC6 ATI - proprietne ovladace - a tiez mi to pri spustani X - cierna obrazovka, ale to je pravd. moj zaciatocnicky problem - nechcelo sa mi to moc skumat.

, ale po roznych Live distribuciach, jedina, ktora mi rozchodila ATI-proprietne s BERILO-om 3D autiomaticky po boot-e, bola distr. SAM linux (X - XFCE) (www.sam-linux.org)

mozno sa chyti aj na Dell - len tip.