
Notebook smazání disku
Zdravíčko, mam notebook a potřebuju reinstalovat OS ale pokaždý když dám nabootovat z USB tak mi to při instalaci napíše že nejsou žádné ovladače a ještě něco k tomu to už si nepamatuju.
Notebook lenovo y50 70
Notebooky maju vstavanu moznost obnovit vsetko na vyrobny stav, spusta sa to spravnou klavesou po zapnuti, u lenovo je to tlacitko onekey recovery ktorym to treba tusim zapnut a vybehnu moznosti recovery. Predpoklad je ze recovery oddiel este nikto na disku nerozdrbal (niekedy sa to podari rozdrbat nedorobkuWin10, ak ho instaluje clovek nacisto, alebo aj pri update)
Ale v systému mi to tu flashku zobrazuje .
nemas co bootovat z nejakj flashky, na disku mas urcite recovery particiu.
preco si neprestudujes navod?
A jak to teda mam hodit do továrka ??
Odpoj vsetky flashky. Zapni to recovery tlacitkom. Vybehne nejake menu kde si vyberes nejake factory recovery. Nestrkas do toho ziadne flashky.
Bol v tom notebooku pri kupe predinstaleny nejaky windows od vyrobcu? Kupil si ho kedysi novy alebo nejaky pouzity od nejakeho garaznika?
Kupoval jsem si nový a bez OS použil jsem OS kterej mam na tý flashce.
A este tip: neni jedno ci to bootujes v UEFI mode alebo legacy mode, a ani neni jedno ze co je nastavene v BIOSe ohladom XHCI a SATA modu a podobne, ani neni jedno ze jaky OS isntalujes, a ani neni jedno ze jak si tu flash vytvaral.
Najsor si ale menil nejake nastavenia v BIOSe (tak si ich nastav tak jak predtym), alebo to bootujes v blbom mode.
Alebo strc tu flash do USB2.0 portu, a ne do USB3.0 portu.
ok díkes