Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PS4-PC

Ahoj, prostě se rozhoduju pořád co bych si měl koupit, bud si koupim herní počítač a utratim 30 000 a nebo si koupim PS4 a ještě ušetřit, lidi který maj to ps4 říkají že je to daleko lepší volba než počítač, mám 100% jistotu že se mi sekat nic nebude a budu mít větší požitek z her, tak teda nevim, je to těžka volba, na czc jsem minule viděl že prodávali televizi+ ps4 za nějakých 29 000 ae nemůžu to tam ted najít, nevi mco ztoho s teda mám koupit ale abych potom nelitoval, díky.

nechával jsem si sestavit herní sestavu od sambilionk tady na poradně, ale problém je že cena vystoupla až na 31 000 a je to strašně drahý stačí že ta grafika stojí přez 10000 kč, kdyby se sehnala aspo nějaka levnější základní deska dotý sestavy tak bych volil pc ale nemůžu dát do počítač přez 31 000 nějaký peníze taky potřebuju

Pohodlí hraní na gauči na velké televizi. Exkluzivní hry. Žádné problémy s kompatibilitou či nedostatečným výkonem.
Těch 1500 je sice běžná cena hry, ale neustále běží nějaké akce, takže kdo si počká, může si ji koupit za polovinu nebo i méně.
Kdo si předplatí Playstation Plus (cca 1200 za rok), dostane každý měsíc 3-4 hry zdarma.

Nojo ale vyplatí se to když k tomu prodávají i ps4 ale ted to tam nikde nevidim, fakt nevim jestli pc nebo počítač, nechci být pak zklamanej, 3 měsíce jsem si šetřil abych něco si pořádnýho koupil a ted se boji mže když to dám do ps4 budu litovat nebo do počítače

Pohodlí hraní na gauči na velké televizi.

Lze u PC úplně stejně jako u konzole. Na počítače je nepřeberný množství drátových i bezdrátových gamepadů, joysticků, volantů a hovadin, který by jsi k PS ani nepřipojil.

Exkluzivní hry.

Nejvíc exkluzivních her má PC.

Žádné problémy s kompatibilitou či nedostatečným výkonem.

Známej má PS4, viděl jsem na tom běžet, nebo spíš chodit, Until Dawn. Pokud na tom exkluzivky jedou na 20FPS, má to určitě výkon náramnej.

K tomu se nemá moc smysl vyjadřovat. PS4 si lidi kupují jen proto, že je to levnější než počítač. Tím se tedy ohání většina amíků, co PS4 má (stačí někdy mrknout na podobný téma na reddit či jiný stránky). Zkus si spočítat, kolik na PS4 stojí hry, kolik jich člověk odehraje a hned ti dojde, že to zas až tak skvělý nebude.
A trápit se s 20FPSkama a oproti PC šerednou grafikou kvůli těm dvoum exkluzivkám (ano, mluvím o The Last of Us a Uncharted), to teda nehrozí.

Nejde o počet exkluzivních her, ale o konkrétní hry.
Co jsem si koupil PS4, tak jsem PC skoro nezapnul. A rozhodně jsem si to nekupoval, protože je to levnější.
Ceny her si počítat nemusím, já je znám. Žádnou jsem nekupoval za plnou cenu (nejdražší byl Zaklínač za 800). Polovinu her jsem dostal zdarma v rámci PS Plus.

Já mám takto sestavenou na czc herní sestavu, jak jsem psal kdo mi jí sestavil, ale problém je že ta deska je draha jak prase a cena jde do 31 000 ale chtělo by to aspon cenu do 29500, já bych jinak dotý sestavy hned šel ale nechci dávat 31 000 kč

MSI H170 GAMING M3 - Intel H170

Seasonic S12II-620 620W

CRUCIAL Ballistix Sport LT 8GB (2x4GB) DDR4 2400

Intel Xeon E3-1231v3

WD Caviar Blue EX - 1TB

SilentiumPC Fera 2 HE1224

Samsung SH-224FB, černá, bulk

NZXT Phantom 240, bílá

MSI R9 390 GAMING 8G, 8GB

Transcend SSD370S - 256GB

Hele já věřím, že to má, i když minimálně, nějaké výhody. Vyplácnout se do gauče, zapnout třeba toho zaklínače, to může být príma. Ale ta grafika... a ten framerate...
Prostě je to hnus, nedá se na to dívat. Člověk si asi zvykne a standardy sníží. Já, když pustím něco v 60 snímcích tak se mi zdá, že tomu něco je (hraju převážně CS:GO na 144Hz, takže proto). U těch frame dropů na 20 bych si asi odpreparoval hlavu tupým nožem.

Pokud nechces parit PC-mrvoly jako CoD, tak je lepsi PC. Muzes to pripojit na TV, muzes si k tomu koupit ovladac, je MNOHEM univerzalnejsi, nemusis platit za online hrani, ve steam akcich usetris mraky penez na hrach, dobre PC dovoluje lepsi grafiku nez konzole a na vyssich FPS...

Každý preferuje něco jiné.

Ti co mají PS ti budou říkat ať si koupíš PS.
Ti co mají PC (jako já) ti budou říkat ať si koupíš PC.

Jak už někdo psal PS ti PC nenahradí. Hrál jsem hodně krát na PS (u kámošů), ale nikdy mě nelákalo si koupit PS (občas mě ale štvalo že dobré hry byly jen na PS).

Myslím že budget a navíc 1k není zase tak hrozný, a pořádný herní počítač v dnešní době tak stojí.