Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Blokování příchozích hovorů

Mobil s Androidem pětkové řady.

Poraďte jednoduchou (ideálně s českým prostředím) aplikaci na blokování příchozích hovorů z některých telefonních čísel (seznam si určuje uživatel sám). Telefon by ideálně ani neměl vyzvánět. Případně, aby se při volání ze "závadového" čísla z uživatelského seznamu objevilo nějaké upozornění, něco jako "Neber to, volá lump!". Funkční bez internetu, ale to je asi běžné.

Jiná funkce není potřeba, jde jen o to, zablokovat případného otravu (marketingové služby). Samozřejmě předpokládám i možnost odblokování čísla :)

Díky za tip, osobní zkušenost vítána.

...pro sebe to nemám ;-)

Apklikaci neprotrebujes, staci zaradit cislo na cernou listinu. Na mem telefonu (Honor 4C) se to dela delsim klikem na cislo v seznamu a das "Na cernou listinu". Telefon nezvoni, upozroneni ze volalo cislo z blacklistu se zobrazi ve zmeskanych hovorech.

Nevim co ma za telefon, ale neni to funkce Androidu, to tam dondavaji vyrobci telefonu do sveho prostredi, ma to Huawei, ma to Samsung, asi i jini, osobne to nepouzivam, protoze jsem zvykly na externi aplikace a mam uz v nich vytvorene seznamy blokovanych cisel.

Tohle jde nastavit přímo v telefonu - v jednotlivých kontaktech. Je tam možnost Přímé blokování příchozích hovorů. Po zavolání z takového čísla se volajícímu ozve něco jako, že volaných účastník hovor nepřijímá. U tebe se to - myslím - neprojeví nijak. Mám Android 4.2.2 (takže by to mělo jít i v novějších).

No ale tady hrozí,že se možná zablokují i čísla,která nechceš blokovat. Do té černé databáze někdo zadá třeba "0000000000" a ono to je číslo třeba tvého poskytovatele,které zase jinému nevoní. Je to nespolehlivé.

On to nemá Android v "základu"? Kdybys paní koupil tu Lumii, tak tam to je přímo v OS; klepneš na číslo otrapy, vybereš "blokovat" a je to. Otrapa se už nedovolá, slyší obsazovací tón. A ani to nezvoní, jen v nastavení lze prohlédnout seznam zablokovaných hovorů. Blokuje to i SMS, avšak jsou k přečtení v nastavení blokování.

Staci umet cist, uz jsem to tu psal, neni to primo funkce Androidu, je to ponechano na vyrobcich telefonu, aby si to tam doprogramovali sami, premiovy vyrobce Samsung to tam samozrejme ma, ale i treba Huawei take. Kdo ma "cinana" musi se spolehnout na externi aplikaci, ale zase ta co jsem doporucoval umi i ztiseni vyzvaneni i polozeni, to se obcas muze hodit.

Ne, pravdepodobne necetl, nepamatuji se, odkaz nedal. Pak tu poznamku o Lumii chapu, bez tohoto vysvetleni to nedavalo smysl, protoze blokovani cisel v defaultu umi opravdu kde kdo, ale samozrejme noname cinan to tam doprogramovavat nebude. Nicmene jak uz jsem psal, nevadi to, aplikaci na to je fura. :-)

Dobry je i blokovat cisla mimo kontakt list, kterym chces volat:

Call Confirm

Verze za penize je i na heslo. Verze zdarma jen na kliknuti, takze to neresi situaci, kdy by si nekdo bez dovoleni pujcil telefon a chtel volat na cislo se zvysenou sazbou. Samozrejme jde to sestrelit, ale bude to chvili trvat, zvlast pokud si zablokujes uninstall aplikaci, na to pouzivam tuhle appku. :-)

Co to je proboha za aplikaci? Když chceš volat na číslo, co není v kontaktech, tak musíš třikrát nebo kolikrát odklepnout, že fakt chceš na tohle číslo volat? Když za to zaplatíš (což je na pováženou, za něco takového platit), tak se bez hesla nedovoláš nikam, jen na kontakty? To je pro nějaké debily, hádám.
Aplikace, co znemožní uninstal jiné aplikace, to už ani nekomentuju...

How many times have you accidentally dialed the wrong number?

Nikdy.
Navíc - řeší se blokace příchozích hovorů, ne odchozích a ne na zvýšené tarifikace. To jde ostatně zablokovat i u operátora. Zadarmo.

bez hesla nedovoláš nikam, jen na kontakty?

presne tak, na Android jsou proste aplikace uplne na vsechno co si muzes jen prat nebo i povazovat za uplne debilni, ale proste na vsechno, vybere si uplne kazdy, to se na nejmenovane platforme nestane. :-p

řeší se blokace příchozích hovorů, ne odchozích

no samozrejme, na prichozi jsem dal tip na dve appky a jeste jsem pridal navic i na odchozi, kdyby treba take potreboval, proste na Androidu muzes uplne vse, muselo te to ohromit co. :-)

Zkus si antivir avast, je zdarma a blokování hovoru má vyřešeno asi nejlíp že všech aplikaci. Funkce AV můžeš vypnout. Teď je nová verze, ve které toho dost pokazili, ale blokování prý zůstalo. Já to nepoužívám, tak to nepotvrdim. dalsi je aplikace můžu to zvednout, ta umí blokovat a dokonce umí označit hovor tak, jak jsi požadoval_ volá lump. Nepoužívám to, ale k označení lumpa to asi potřebuje internet. Musí někde brát databázi, která se aktualizuje, jinak by neměla smysl. Blokování je bez netu. Obě v češtině.

proc by pouzival AV kdyz stejne pripadne prorazeni systemu neumi nijak regulovat a vir odstranit, u aplikace bez rootovskych prav to jaksi na Androidu nelze a jinak se system nakazit neda, bez root opravneni nema ani ten vir sanci.
takze jako antivir je to na hovno a proc teda radeji nenainstalovat nejakou malou aplikaci na blokovani nechtenych hovoru namisto tohoto molochu, ktery akorat zabira misto v ulozisti.
Je mi jasne, ze to ty nepochopis, spis to pisu pro jine neznale uzivatele, ktere bys svymi nesmysly mohl zmast a tu silenost by si treba omylem nainstalovali.

Netřeba se hádat :-)

Na tom mobilu internet bude jen čirou náhodou (když ho doma pustím na wifi, což je zbytečné, protože doma máme spoustu jiných možností být online), není k ničemu potřeba. Je to telefon a jako telefon je používán. Že umí něco navíc, je jen bižu. Mobilní data ani nevedeme.

Zatím jsme vyzkoušeli navigaci při jízdě po dědině (OK). Fotka ani jedna, video také ne. Hry tam nemá, "kancelář" také ne. A bankovnictví, případně jiné citlivé aplikace, už vůbec ne.

Díky všem za tipy, až budu mít volněji, mrknu se na to. O nějakém rootu vůbec neuvažuji. Vlastně ani nevím, zda aktualizovat "jádro" telefonu (hlásilo mi po připojení na wifi, že je novější), když vše funguje a internet použiju snad jen pro občasnou aktualizaci map navigace. S ohledem na to, že za poslední rok a půl jsme autem nebyli dále než nějakých 15km, to stejně asi nemá smysl :-D

Psal ze Doogee - cina, tam je pravdepodobne cisty android maximalne s nejakym narychlo zpichnutym upravenym grafickym prostredim.

---

Jestli je aktualizace, tak aktualizovat, byly v posledni dobe nejake bezpecnostni chyby, takze je dobre mit Lollipop, jestli je k dispozici. Moznost napadeni je pres MMS, ja je treba mam u operatora zakazane nebo nepouzivat defaultni aplikaci na SMS (MMS), ale nejakou, ktera to hlida, alespon na aplikacni urovni.

viz. Dale, slo o prijem, nikoliv posilani.

Lollipop by mel bejt v pohode, ale jestli je to treba update z 5.0 na 5.1, tak ten vylepsuje nektere systemove veci jako treba zvuk, takze proc to nevzit. (Pozor je treba si davat na pripadne updaty na Android 6.0 Marshmallow - totalni pruser od Googlu.)

---

Dale: vtip je v tom, ze zatimco na Androidu jsou tyto chyby diky open-source systemu objeveny a nekdy i opraveny, na WP je mas taky a ani o nich nevis, nakonec odkazu na mnozstvi zjistenych bezpecnostnich hrozeb na WP je na webu dostatek, takze informaci o tom, ze ani WP nepatri zrovna mezi bezpecnostni vyhru mas dost, teda bych moc nevykrikoval cokoli na Androida. Na nem se aspon chyby pomerne rychle opravujou - mam na mysli founy od Google - Nexus, kde Google dela podporu.

jak?

vyjma samozrejme bezpecnostni chyby, kdy do systemu zapise i bez rootu, jenze potom ani aplikace bez root opravneni nedokaze system vylecit.

jinak aplikace funguji v jakoby sandboxu a tudiz efektivne vyhledavat viry nelze a ani neni duvod, proste kdyz zjistim skodlivou aplikaci (na Google Play je jich malo a obvykle jsou rychle zverejnene a odstranene), tak ji proste odinstaluju. Mimochodem vsimni si, ze treba tyto se snazili ziskat root.

Takze se to cele tyka jen warezu, kde je pro me nepochopitelne, pokud si clovek dobrovolne instaluje viry skrz warez, tak proc na to chce hlidace v podobe antiviru?