Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem I5 6500 vs I5 6600

Zdravím,

jaký je rozdíl mezi těmito procesory? Je vůbec ten malý rozdíl ve frekvencích znatelný pro obyčejného člověka? Vyplatí se připlácet za I5 6600?

Díky každá rada pomůže
SCRACO

Do počítače na hry, jde o "pouhých" 600Kč, ani to není velký rozdíl, ale jestli opravdu bude těch 10% poznat například v SW Battlefront, BF 4 , Fallout 4 a tak. Nebo je lepší investovat ušetřené peníze spíš do GPU.

CPU sa prejavuje vtedy ak ma scena vela objektov ktore mozu kolidovat apod. PC nefunguje jak linearne pravitko ze ked das nieco lepsie o 10% ze zrazu vsetk opojde o 10% rychlejsie. Moze to mat vyhodu v urcitych situaciach, a samozrejme prejavi sa to pri veciach ktore vyuzivaju CPU naplno, napr. nejake recoding/zip/hladanie mimozemstanov/a podobne kraviny :)

Co jsem videl ceny pred par dny, rozdil snad 5kilo, tak se da vzit i ten i5-6600, kdyz byl driv rozdil vetsi, tak se hodne doporucoval i5-6500, protoze je to temer stejne vykonne. Zalezi na tobe a tve penezence, pokud bys mel setrit na ostatnich komponentech, tak urcite radsi i5-6500 a pridat jinde (deska, grafika, zdroj).