Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nová grafická karta

Přemýšlel jsem nad grafickými kartami...
Nedokážu nijak poznat, které grafické karty jsou jak dobré, proto napíšu sem...

Mám v PC AMD 6970. Ta se dá koupit v dnešní době do dvou tisíc, na aukcích.

Otázkou ale je, kolikrát výkonnější jsou nové grafické karty? Jako je Nvidia GTX 970 , nebo 980. (cena 8000 a 12000 (zhruba))

Nevím podle kterých parametrů správně určit výkon...

Přemýšlím totiž nad tím, že by možná mohlo být výhodné koupit druhou kartu AMD 6970 a zapojit je do CrossFireX. Tím by se zvedl výkon zhruba o 80%, za cenu okolo 2000. Zase nevím jak výkonější je GTX 970. Jestli je spíše výkonější třeba jen 2x, a nebo 100x než ta, co mám. V druhém případě bych nechtěl utrácet peníze za to, abych měl řádově pořád stejný výkon.

Aha, a znáte nějaké stránky kde by člověk mohl najít srovnání? Většinou jen nacházím testy podobných karet. V dnešní době už nikdo neporovnává AMD6970 proti GTX970.

Potom existuje stránka userbenchmark, ale to nevím co pořádně znamenají ty procenta. 6970 tam má zhruba 33%, ale nevím jestli by to znamenalo že v CrossFire bude mít 60%, nebo podle čeho se to počítá.

Znamená to tedy, že si za 7000 mohu koupit GTX770 (61% v userbenchmark).

Teď mám AMD 6970 , která má 34% (GTX770 je tedy o 80% výkonější).

Když bych k této své grafice přidal ještě jednu takovou, což by mě stálo 2000 korun, a tím zvýšil výkon zhruba na dvojnásob, tak bych měl v userbenchmark skóre 68% (o něco menší) a tudíž bych měl lepší grafický výkon, než má grafická karta GTX770.

Takže za 2000 a za 7000 stejný grafický výkon ? Chápu to dobře?

Je mi jasný že starší AMD 6970 nemá ty nejnovější technologie a nemusí tam všechno jet tak krásně.

Ne nechápeš to správně.

1. CF - CrossFire FAQs nemá dvojnásobný výkon, ale tak 1.6x, zato spotřebu/teplo/hluk ano

2. je potřeba deska která to podporuje, dostatečně výkonný zdroj a dostatečně rychlý/výkonný procesor

3. navíc ne všechny hry CF podporují a navíc možný problém s ovladači

Jo, tak to jsem byl špatně pochopen...

Původně jsem myslel, aby zdroj a zbytek stroje vydržel nějaký upgrade, a né že za rok, až budu kupovat novou grafickou kartu, tak zdroj nebude stačit, a budu muset kupovat i ten. Přijde mi to jako zbytečné vyhození peněz, když jsem zdroj, který by utáhl nové a výkonné karty, mohl mít už teď, a neutrácet za zdroj který je prakticky k ničemu, a budu jej muset při prvním upgradu zase měnit.