Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 29" Ultrawide monitor alebo 2 24" 16:9 monitory?

Po dlhej dobe sa mi pokazil jeden z monitorov a teda uvažujem o kúpe nového. Otázka ale je či radšej vziať 21:9 ultrawide monitor,konkrétne LG 29um57 alebo dva obyčajné 24" monitory. Nie som Hardcore gamer,ani na to nemám zostavu, skôr programovanie stránok,strih videa,photoshop,filmy. Pozdáva sa mi myšlienka možnosti editovať zároveň Html,Css aj Javascript na jednom monitore bez nutnosti prepínať medzi jednotlivými súbormi. Doteraz používam jeden 17 a jeden 19,5 palcový monitor, takže rozdiel bude podľa mňa obrovský,či už pri jednej alebo druhej možnosti. Rád by som vedel váš názor. Ktorá možnosť by bola v mojej situácií najlepšia?
Za odpoveď predom ďakujem.

Ja co si onedlho idem skladat nove hracske PC tak presne tento monitor si tiez kupim. Takze ja ti odporucam prave ten LG.
A co sa tyka spotreby tak je mesia spotreba ked mas jeden vacsi ako dva male !
------
A co sa tyka tvojej prace ako programovanie a uprava videa tak tiez davam prednost jednemu sirokemu ako dvom,, uz len koly hrubke ramu a aj na stole nezabera tolko miesta. A ked chces lepsie viuzit priestor tak ho mozes rovnako viuzit ako na DVOCH a to tak ze na jednu polovicu budes robit jednu vec a na druhej druhu tak ako keby si mal dva monitory.

Osobně jsem měl 2 monitory 21.5". No, moc nadšený jsem z toho nebyl, prostě člověk vždy musí koukat doprava nebo doleva... Prostě mi to nevyhovovalo.

Teď vlastním 29" UW monitor (LG) a nemohu si stěžovat. Na můj přivýdělek přes PC (překlady) je to super, hry se na tom taky hrajou parádně, střih videa je taky radost. Za mě doporučuji 29" UW.

Ďakujem pekne za odpovede. Presne ste vystihli čo som si myslel aj ja, len som to potreboval počuť od niekoho iného. Nemám na stole toľko miesta aj dizajnovo mi lg príde krajší,a filmy vo formáte 21:9 budú pecka :D.

Doma aj v práci používam 2 21"-tky, mne osobne viac vyhovuje mať dva monitory ako jeden veľký, zdá sa mi jednoduchšie a rýchlejšie presúvať okná medzi monitormi ako resizovať a usporadúvať okná na jednom veľkom. A jeden môžem vypnúť keď ho nepotrebujem :)
Ale je to strašne subjektívne, kým nevyskúšaš, nevieš čo ti viac vyhovuje.