Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Může mi někdo znalejší říct rozdíl?

Zdravím lidi, jsem počítačový analfabet a vybírám si laptop. Mohl by mi někdo prozradit, jestli je v těchto dvou konfiguracích nějaký rozdíl? Sám jsem si žádného nevšiml, ale mohlo by mi něco uniknout. Radši bych se rád ujistil, než zbytečně vyhodit peníze navíc.

Jediný rozdíl, který jsem pochytil, je velikost HDD. U dražší varianty je 500GB a u levnější je 1000GB. Příjde mi to zarážející. Za případné postřehy děkuji.

http://www.k24.cz/product/303077/Elektronika/Herni _zona/Lenovo_Y700_15ISK_80NV00C3PB_.html?product_c ode=NBIBM80NV00C3PB

http://www.levneelektro.cz/p1178977-notebooky-leno vo-ideapad-y700-15isk-80nv00blck-cerna

Nejsem zase tak "znalejší", ale je tam rozdíl ve velikosti HDD (500 GB / 1000 GB).
Ty disky nejsou hybridy, ale samostatné SSD (128 GB). Píše se tam 500GB HDD + 128GB SSD.
Oba nemají opt. mechaniku (asi pro místo na přidaný disk). A samozřejmě cena - rozdílné obchody.

Ta cena není až tak závažná v rozdílu těch 800 jako spíš fakt, že na levneelektro je to zlevněno z 35 tisíc. Ptal jsem se spíš z toho důvodu. Proč je údajný rozdíl v ceně 7 tisíc? Je to marketingový tah jak prodat zboží? Velikosti HDD jsem si všiml, je napsaná výše. Rozdíl je ve výsledku tedy jen 500 gb ale rozdíl v ceně je závratný.

Nejsem technik, nedokážu docenit cenu komponent. Zkoumal jsem ceny všech variant. Důvod proč se ptám na rozdíl těchto dvou konfigurací není náhoda ale následek. Proč následek? Protože dokážu zpochybnit to, co mi někdo plácne před obličej a tvrdí, že tento produkt chci. A proč zmiňuji, že nejsem technik? Protože se radši zeptám lidí, kteří tomu rozumí, nebo se tak alespoň tváří. Místo těchto hloupých poučných řečí bych 100x raději uvítal radu, analýzu a pomoc. Tyhle pseudopsychologické řeči mě naprosto nenažhaví příteli.

Tvorba akčních cen:
1) označte zboží velkým nápisem (AKCE, SLEVA JAK PRASE, VŠECHNO MUSÍ PRYČ atd...), čím větší, tím lepší.
2) ujasněte si, za kolik chcete zboží prodat. Tuto cenu dejte jako Nová cena.
3) Vynásobte Novou cenu libovolným koeficientem (větším než 1, jinak to nemá smysl), tuto cenu dejte jako Původní cena.
4) případně můžete ještě procentuelně vyjádřit "slevu".

...asi tak...

Tohle bude zřejmě důvod toho, proč se ptám, ne náhoda. Ceny alternativ jsem zkoumal, a právě proto se ptám, jelikož je tohle neobvyklá anomálie. Proto chci vědět názor dalších lidí, jestli není ta konfigurace cenově oceněna kvůli něčemu, co přehlížím, nebo ze mě prodejce dělá idiota.