Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Náhodné vypínání Pc

Zdravím může způsobit USB Hub vypínání Pc ? Eventuélně nefunkční ventilátor kterej se při startu neroztočí bez pomoci (na což teda přišel až teď, předtím jel Ok),je napojenej na molex ještě se třema dalšíma? Stavěl jsem známému ca před rokem Pc vše šlape Ok ,ale sem tam (třeba po měsíci dvouch) se mu když je na FB nebo na YT se Pc prostě vypne bez jakékoliv hlášky apod,zajímavý že při hraní to nevyplo nikdy i když to bude spíš náhoda.Mě teda napadá nejspíš něco se zdrojem sice SS ale? www.czc.cz Jinak je Pc čistej bez sajrajtu a ten zdroj tahá slabou GT430...V Aidě jsem dělal stres test a vše se tváří jako v pořádku...

1. moc na zdroj nevěřím, zvláště na výpadky bez zátěže, spíše se to projeví při startu

2. ten větrník je přidřený = vyměnit/rozhýbat

3. jinak, u těchto OEM zdrojů nejsou moc kvalitní kolébkové vypínače, pokud se pár roků nepoužívá, tak se kontakty mohou "uvolnit" = zkusit při odpojené el. procvakat

Vypne sa to alebo restartuje?
Vypnutie je takmer nabeton HW, moze byt cokolvek, kludne aj skrat ak by USB nebolo istene apod tak aj tam. Alebo kludne moze byt aj powerbutton skratovany o kejs, ale to by sa mu asi najskor normalne shutdownol windows, ale nezaskodilo by dat namiesto neho reset tlacitko a pwrbutton odpojit na test.
Ventilator by to mohol sposobit tak ze sa to prehreje a potom sa vypne. Ak sa nahodou neroztoci. Ale ak je regulovany tak sa roztoci pri vyssej teplote, ze sa neroztoci pri studenom PC neni az tak podstatne.
Zdroj skusit na test iny.
Mozu byt aj nahovno kondiky na zakl.doske (to by zodpovedalo popisu zavady), alebo aj v zdroji, ked sa mu to vypina bez zataze tak moze pomoct napr. deaktivovat C States v BIOSe, aby neboli take prudove narazy bez zataze (CPU spi - nespi - spi - nespi atd)

No o víkend se na to jedu mrknout, na MB naposled co jsem koukal kondíky ok,vypne se to úplně třeba 2x v tejdnu (zajímaví že co říkal tak jenom u videa na FB a YT) a pak dva tři měsíce Ok atd dokola.Ve W7 je všechno spánek apod povypínaný, pak teda ještě mrknu do toho biosu a zkusím co psal M Pol,kdyby to padalo často tak bych zdroj vyměnil,ale zatím se mě to přehazovat moc nechce,sem zatím řek ať hub odpojí a nechá tam jenom myš+klávesnici nic víc....Tak zatím všem dík.

C States v BIOSe jsem nikde nenašel,vyměnil jsem zdroj za sice horší ,ale funkčně ověřenej Fortron 300W což k tý GPU stačí a uvidí se jestli to spadne znova.Jinak ten ventilátor najíždí později protože je napojenej do MB a ty ostatní na molex.S tím SS a sestavou jsem dělal zátěžový testy a nic nespadlo po ca hodině,mě tak napadlo jestli to vypínání nesouviselo s CDASrv.exe co měl ve správci spuštěný a dřív to tam na beton nebylo,na netu jsem našel akorát že to může bejt něco od Samsungu nebo trojan,ale nic určitýho,jsem to zakázal při spuštění Pc.....(jinak kondíky jak ve zdroji tak na MB v perfektním stavu,teploty taky i na sajrajt to nic neukazuje,ve správci krom zmíněného vše jak má bejt)

Takže po výměně zdroje to spadlo taky, takže nejspíš něco s MB hold se nechá dožít pád jednou dvakrát za měsíc zas neni taková hrůza.Jenom nechápu proč to padá jenom u videí na YT a FB,nemůže bejt něco s síťovkou/modemem když to padá jenom při netu?

No zkusil jsem už všechno v USB měl zapojený jenom myš + klávesnice ostatní odpojeno sice takový shity ,ale ty měnil za jiný tak tím to asi taky nebude a padalo to taky,no zkusím ještě nastavit ty W.Kdyby to alspoň vyplivlo nějakou hlášku,ale takhle když to padne jednou za čas a pak klid tak čert ví co s tím je.Mě napadlo jestli třeba to nemůže dělat rozvod elektriky má to tam stoletý,třeba nějakej výkyv a zdroj to prostě vypne?

proč to padá jenom u videí na YT

Tohle mi přijde trochu povědomý - synek kdysi taky jen tak zbůhdarma proklikával videa na YT a stalo se, že u konkrétního videa zdechnul celej PC. Už nevím, jestli to byla modrá smrt, nebo se to restartovalo, ale vím, že to způsobovalo konkrétní video, protože když na to synek doklikal znovu (neumí číst, tak klikal podle obrázků, vždycky si pak našel to svoje oblíbený), tak to znovu zdechlo.

Jako teď mě napadlo jestli to právě není elektikou vedenou v bytě jak jsem psal protože dřív tam byl jinej zdroj v jiným Pc kterej byl Ok ,ale po čase se začal najednou drbat až úplně skončil (i když to byl nic moc na ten Pc stačil bohatě) a taky záhadná věc co dělal.pc.poradna.net dostával třeba nějaký přepětí apod a to ho nakonec odrovnalo definitivně,jenže tenhle SS/Fortron má nějak pořešený a prostě se vypne když něco.