Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Televize vs. projektor

Zajímalo by mě, zda se tu najdou tací, kteří už vyměnili televizi za projektor. My doma TV nemáme, na filmy koukáme přes počítač, ale teď mě nějaký ten projektor láká. Už ho koupit nebo ještě vyčkat až budou dostupnější? (Představuji si cenu cca do 20 tis.). Díky!

Kvalitni fullHD projektor neni zrovna levnej, ja o nem kdysi uvazoval, ale myslim, ze klasicky monitor (televize) je v podstate mnohem nenarocnejsi. Takze ja s projektorem vubec ani do budoucna uz nepocitam.
Nicmene jako poradit, jestli koupit TV nebo projektor snad ani nejde, je jasny, ze na projektoru a platne si ty filmy porad uzijes vic nez na 50" TV, ikdyz ten rozdil se pri tehlech velikostech TV uz docela zacina stirat. Takze musis vedet sam co chces ty.

Díky za názor. Já jsem registrovala nějaký článek o tom, že projektory se už používají i v domácnostech (kvůli nižší ceně), dívám se na CZC, tam jsou jich do 20 tisíc mraky. Do velké televize se mi nechce - už jenom proto, že je to takové monstrum. Čekala jsem tu spoušť vyjádření typu: "máme doma, je to super", ale nic takového se nekoná. Asi si teda nechám zajít chuť.:-)

Díky všem za připomínky! Jsem tu nováček a žasnu, kolik rad jsem tu dostala a kolik praktických témat tu vůbec je...
Sice jste trochu zchladili mé nadšení pro projektory, ale nevadí.:-) Na televizi mě asi nepřemluvíte, ta sice nehučí, ale zase hřeje (nebo aspoň ta, co mají známí), takže zatím zůstanu u monitoru - a klasického kina. K nákupu projektoru bych toho musela ještě hodně pozjišťovat, prozatím mi to stačí takto.

To jsou zase prdy tady od lidí, co viděli projektor na obrázku.
Jestli nepotřebuješ TV tuner, tak není nic lepšího, než projektor.
Dnes seženeš kvalitní FullHD kolem 15-20tis.
Některé již mají LED lampu a mají životnost 10-30tis hodin, tedy na min 10 let provozu.

Jediné, co potřebuješ vědět je vzdálenost, ze které chceš promítat a k tomu přizpůsobit výběr vhodného projektoru.
Buď máš ultra throw projektory, co zvládají metrové úhlopříčky z pár centimetrů, až po ty, kde potřebuješ třeba 3m vzdálenost od promítaného plátna (zdi).
Každá varianta má své PRO a PROTI.
Ohledně hlučnosti, na trhu jsou projektory, které v ECO režimu zvládají úroveň hluku kolem 20-27dB, tedy méně než moderní ledničky.

Doporučuji obětovat 400Kč a domluv si prohlídku na www.projektordoma.cz, kde Ti vše vysvětlí a se vším poradí i s případnou montáží.

To dole hlavně váží 47 kg, jako světelný zdroj to má žárovku 1000 W a napájené je to trafem, které je stejný drobeček :-) A v návodu se dočteš, že přístroj patří do kategorie "lehké přenosné". Inu, v roce 1965 se na to koukalo jinak. A pokud by tě zajímal zvuk, tak věz, že ten je monofonní, s rozsahem asi 100 Hz - 10 kHz a zesilovač (Tesla) disponuje výkonem 10 W :-)

Tak tak, žádné fórové plasty, nic. Pěkně fortelná litina. Zvukový výkon je dostatečný, používám na zvuk třípásmovou samo-domo reprobednu, kterou mám jen jednu. Osazení - Tesla :-)
Ale ono na filmu (aspoň na 16 mm) není žádné hifi, rozsah a dynamika odpovídá tak zvuku na středních vlnách, když dobře naladíš a máš silný signál. Z magnetické stopy (takových filmů je ale minimum, 99% jich má opticky zaznamenaný zvuk) je to trochu lepší, ale zase to stárne a záznam je degradovaný právě tím stářím.

Už 4 roky mám místo TV projektor, za tu dobu jsem jednou měnil lampu, která mě vyšla na 2500. Neoriginální v modulu. Na TV se koukám jen sporadicky (skoro vůbec) a na filmy je to super. Mám 3LCD Epson EB-84 (1024x768, vstupy VGA a CVBS), provozuju ho v úsporném módu, takže větrák neřve. Lampa má udávanou životnost 6000h (což je zbožné přání, minulá vydržela asi 3700h, ale taky dobrý). Obraz je ostrý a líbí se mi. Ale co se mi na tom líbí nejvíc je, že projektor můžu přenést v létě na zahradu a uspořádat děckám letní kino, což bych asi s TV těžko udělal.