Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Televize vs. projektor

Zajímalo by mě, zda se tu najdou tací, kteří už vyměnili televizi za projektor. My doma TV nemáme, na filmy koukáme přes počítač, ale teď mě nějaký ten projektor láká. Už ho koupit nebo ještě vyčkat až budou dostupnější? (Představuji si cenu cca do 20 tis.). Díky!

To dole hlavně váží 47 kg, jako světelný zdroj to má žárovku 1000 W a napájené je to trafem, které je stejný drobeček :-) A v návodu se dočteš, že přístroj patří do kategorie "lehké přenosné". Inu, v roce 1965 se na to koukalo jinak. A pokud by tě zajímal zvuk, tak věz, že ten je monofonní, s rozsahem asi 100 Hz - 10 kHz a zesilovač (Tesla) disponuje výkonem 10 W :-)

Tak tak, žádné fórové plasty, nic. Pěkně fortelná litina. Zvukový výkon je dostatečný, používám na zvuk třípásmovou samo-domo reprobednu, kterou mám jen jednu. Osazení - Tesla :-)
Ale ono na filmu (aspoň na 16 mm) není žádné hifi, rozsah a dynamika odpovídá tak zvuku na středních vlnách, když dobře naladíš a máš silný signál. Z magnetické stopy (takových filmů je ale minimum, 99% jich má opticky zaznamenaný zvuk) je to trochu lepší, ale zase to stárne a záznam je degradovaný právě tím stářím.