Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC se zapne jenom když předtím není asi 5 minut bez proudu

Zdravím,
když vypnu PC a chtěl bych ho znovu zapnout asi do 30 sekund, tak není problém.
Pokud je ovšem vypnutý déle, tak nereaguje na power tlačítko. Nezapnu to potom jinak, než že ze zdroje vytáhnu napájecí kabel a čekám asi 5-10 minut, potom ho zastrčím zpět a normálně přes power tlačítko spustím.

Je mi jasný že je to na 99% zdrojem, ale může mi někdo znalý kolem elektroniky říct čím to je? Čekám na vybití kondenzátorů, nebo na co? Ale to by zas nedáválo smysl těch nějakých 30 sekund co se to dá po vypnutí zapnout. Vůbec to nechápu.

Jinak zdroj je 2,5 roku starý chválený Seasonic (SS-400ET T3).

Ked je vypnuty dele tak sa ti z nejakeho dovodu "zasekne" nejak chipset, moze to byt rusenim z 230V alebo z okolia alebo naprd doska alebo zdroj a podobne. Potom musis odpojit zdroj na nejaky cas kym sa vybiju kondiky, aby prestal byt ten chipset v nejakom divnom stave (strati aj standby napatie)

Moze to byt aj nejake neco divne cez LAN, skus po vypnuti odpojit LAN kabel, ze ci ho potom na druhy den zapnes.

A moze to byt aj nejaky efekt od monitora, ze tam cez DDC vodice drbe na dosku nejake napatie ktore tam nema byt. Mozes skusit odpojit aj monitor ked to nejde zapnut, ci to potom pojde. Ale skor to bude nieco na doske si myslim, tazko povedat.