Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem CRT a dvě slabě viditelné vodorovné čáry.

Hmm, chci si CRT pořídit, ale dočetl jsem se, že u obrazovek typu Trinitron (od SONY), při světlejších pozadích mohou prosvítat dva výstužné drátky v třetinách obrazovky, což je fakt na nic, protože si monitor s touto obrazovkou chci pořídit.

Tak se chci zeptat těch co s tím mají nějaké zkušenosti: Jde to opravdu vidět?

jsu já úchyl s barvou #D8D0C8 (schéma švestka z wirdows), nebo 99% těch ostatních, kteří si nechávají pálit bílou barvu pozadí okna do očí, a nikdy to nedokážou sami změnit?
hlásím že v barevném schématu švestka jsou stíny stabilizačních drátků prakticky nepostřehnutelné - asi 1x za rok jsem hloubal co to tam mám za čáru - aha, trinitron. prostě jsem na ně zapomněl.

Je třeba pochopit, že je to silně individuální. Někdo to nevidí vůbec, někdo jen za určitých okolností a někdo (nepočítám černou barvu a vypnutý monitor) pořád. Zde nelze soudit dle vlastní zkušenosti. Stejně jako mu to vadit nemusí, tak z toho taky může být pěkně otrávený a může to dojít tak daleko, že se monitoru bude chtít zbavit. Zažil jsem.

Zavisi od kvality obrazovky, keby som ich na tej obrazovke hladal tak ich najdem, viem ze tam su, ale nevnimam ich. Dokonca som po tvojej otazke musel chvilu uvazovat ci mam naozaj doma trinitron (mam), ptz tie jemne ciarky v tom vobec nevnimam.
Ludsky mozog si vsima podstatne informacie a ostatne nepodstatne veci odfiltruje (o tom su velmi pekne pokusy a studie atd) takze ak mas na obrazovke nieco pre mozog zaujimave nejaky text ktory citas apod (alebo napr. si daj holu babu na pozadie :-D) tak tie ciarky vnimat urcite nebudes :)

P.S. inac ked mam byt uprimny ja by som si od Sony nekupil ani sparatko. Par vyrobkov sony ktore mam za lacny peniaz kedze boli pokazene ako je u Sony zvykom :) ked sa v nich nahodou hrabem tak musim krutit hlavou.
Ak chces kvalitny CRT kup si eizo.

Ale je to idiocie výrobců. Což pak to nešlo nějak obejít? Zvlášť, když například tento kvalitní monitor: ViewSonic E96f+SB je nemá. Jak mohli(můžou něco takového prodávat :-/ a zvlášť SONY hmm ...

To je sice pěkné, že je kvalitnější ať v kontrastě, nebo barvách apod. Ale co je to platné, když puntičkářského člověka(jako jsem např. já) by při práci znervoznovaly nějaké pruhy. Ostatně bílou vidím a používám často. Stále platí pravidlo: NIC není 100%

PS: Jdou vidět na čisté bílé, nebo na všem světlém? Popřípadě, našel by se nějaký dobrák, který by mi jeho TRINITRON monitor vyfotil na bílé ploše s těmi "pruhy"? Byl bych za to vděčný-sice si zato nic nekoupíte, ale udělali byste jednomu člověku "radost" :-)

Proboha. Nejdříve se něco dozvíme o idiocii výrobcú, potom o puntičkářském člověku a kvalitě monitorů ViewSonic. Následuje závěr, že jsi trinitronovou obrazovku nikdy neviděl. :-D
Z obrázku se nepozná nic. Je opravdu problém dojít třeba do obchodu a na obrazovku se podívat? Je to zadarmo.