Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem CRT a dvě slabě viditelné vodorovné čáry.

Hmm, chci si CRT pořídit, ale dočetl jsem se, že u obrazovek typu Trinitron (od SONY), při světlejších pozadích mohou prosvítat dva výstužné drátky v třetinách obrazovky, což je fakt na nic, protože si monitor s touto obrazovkou chci pořídit.

Tak se chci zeptat těch co s tím mají nějaké zkušenosti: Jde to opravdu vidět?

jsu já úchyl s barvou #D8D0C8 (schéma švestka z wirdows), nebo 99% těch ostatních, kteří si nechávají pálit bílou barvu pozadí okna do očí, a nikdy to nedokážou sami změnit?
hlásím že v barevném schématu švestka jsou stíny stabilizačních drátků prakticky nepostřehnutelné - asi 1x za rok jsem hloubal co to tam mám za čáru - aha, trinitron. prostě jsem na ně zapomněl.

Ale je to idiocie výrobců. Což pak to nešlo nějak obejít? Zvlášť, když například tento kvalitní monitor: ViewSonic E96f+SB je nemá. Jak mohli(můžou něco takového prodávat :-/ a zvlášť SONY hmm ...

To je sice pěkné, že je kvalitnější ať v kontrastě, nebo barvách apod. Ale co je to platné, když puntičkářského člověka(jako jsem např. já) by při práci znervoznovaly nějaké pruhy. Ostatně bílou vidím a používám často. Stále platí pravidlo: NIC není 100%

PS: Jdou vidět na čisté bílé, nebo na všem světlém? Popřípadě, našel by se nějaký dobrák, který by mi jeho TRINITRON monitor vyfotil na bílé ploše s těmi "pruhy"? Byl bych za to vděčný-sice si zato nic nekoupíte, ale udělali byste jednomu člověku "radost" :-)

Proboha. Nejdříve se něco dozvíme o idiocii výrobcú, potom o puntičkářském člověku a kvalitě monitorů ViewSonic. Následuje závěr, že jsi trinitronovou obrazovku nikdy neviděl. :-D
Z obrázku se nepozná nic. Je opravdu problém dojít třeba do obchodu a na obrazovku se podívat? Je to zadarmo.