Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem doporučení komponent

Dobrý den, prosím o doporučení komponent do nové sestavy. Chci koupit bednu, zdroj, desku, paměti a procesor. Grafiku bych koupil až později, buď novou, nebo něco v současnosti prodávané za 5-6 tisíc. Zatím ze staré sestavy vezmu Saphire 7770, pevný disk WD blue 1 terra, koupený minulý rok, k tomu mám nepoužitou licenci win 8 a DVD vypalovačku. Zbytek sestavy je už starý, procesor E2160, zdroj Logic 500W a podobně. Počítač by měl vydržet pouze s doplněním grafiky zase pět až šest let.

Děti hrají hry, World od tanks, Minecraft, žádné GTA 5 nehrozí. Já občas upravuju fotky.

Bednu nechám na dětech, chtějí buď Bitfenix nova nebo Zalman Z1 neo, která je lepší?
Zdroj jsem koukal, že doporučujete Seasonic a Chieftec, v poslední době také Evga 500B, jaký je mezi nimi rozdíl? Líbí se mi Evga, ale nebráním se i jiným.
Procesor včetně levnějšího chladiče bych nejraději I5 Skylake, ten cenový rozdíl proti Hasw. mi přijde už minimální a myslím, že DDR4 jsou lepší volba.
K tomu prosím ještě monitor. Cenu bych viděl bez disku, bez OS, bez GK, včetně monitoru okolo 18 tisíc. Vyšší ceně se nebráním, nižší samozřejmě taky ne. Ale ta vyšší by musela mít důvod. Sestavit by to měl buď známý, v horším případě CZC. Za návrh předem děkuju.

Děkuju, tak nějak jsem si to myslel. Evgu zdroj teda brát nemám. Bedny z otázky taky ne. Nešlo by ale vzít desku kolem 2 tisíc, aby bylo víc na monitor? Nebo bude stačit levnější? Jde mi o to, abych nekoupil něco výrazně degradujícího celek.

Zůstává otázka monitoru, cena okolo 4 tisíc.

Podotázka, má někdo představu, jak bude fungovat moje grafická karta, případně jestli očekávané karty přinesou něco navíc mimo možná zlevnění současné řady, aby se vyplatilo čekat? Že bych koupil nějakou 380 rovnou.

bud setris, v tom pripade to postav na Haswellu s levnejsi deskou nebo myslis do budoucna a uplne neresis penize, potom ti sambilionk poradil dobre a nema cenu to nekde odirat, aby to bylo o par korun levnejsi.

dalsi dobra rada prisla s monitorem, opravdu chces setrit na ocich a nevezmes radeji neco do ceho se da bez problemu koukat, zvlast kdyz je vyuziti i uprava fotek a neni od veci videt barvy na monitoru hodne podobne jako barvy ve skutecnosti, toho na tech hodne levnych monitorech nemas sanci docilit. (I tech 5.000,- je docela malo penez na trochu slusny monitor.)

Právě proto, že chápu důležitost monitoru, si myslím, že není dobré na něm šetřit. Ten původní přežil 2 sestavy. Proto jsem se ptal na možnou úsporu na ostatním. Procesor je jasný. Paměti, 200 by mohl člověk ušetřit, kdyby vzal 2 balení po 4GB, jedno stojí na CZC 600. Zdroj, ptal jsem se na Evga, protože další 200. A kdyby stačila deskka o tisíc levnější a možná i chladič fera 2, tak mám na něj o skoro 2 tisíce víc. Proto jsem se ptal, protože tomu nerozumím. Jinak bych o tom nepřemýšlel, nafrkal do košíku nějaký zalman zdroj nejprodávanější na Heurece a měl bych něco, co mám teď doma. Ale na druhou stranu zase nechci přeplácet. A rozdíl mezi 1151 a 1150 je dnes už v součtu jen pár stovek. Díky všem za reakce:-).

No prave, jsou tri moznosti nakupu pocitace:

1. Poridis to nejhorsi co je a taky nejlevnejsi, za dva roky to zacne odchazet a tak to vyhodis a poridis nove PC.

2. Poridis to nejlevnejsi co jde s ohledem na kvalitu tak, aby to vydrzelo aspon tech 6 let a nemusel jsi kazde 2 roky porizovat nove PC.

3. Nehledis na cenu a poridis to nejkvalitnejsi co jde.

---

Samozrejme jsou i mezistavy, ale tohle je priblizne zakladni deleni.

No a ty dve rady, ktere jsi to dostal (sambilionk, JCVD) jsou volba 2. cena versus kvalita. Pricemz ti bylo navic poznamenano, ze pokud chces setrit jeste o neco vic, tak postav pocitac na Haswellu. Rozhodnuti je uz na tobe.

Pokud tedy dotaz zni na usporu se zachovanim kvality, tak ne jak pujdes pod ty rady, tak uz to bude mit vliv na kvalitu. Mozny je akorat opak, mohu ti dat rady na jeste kvalitnejsi komponenty, ale za vice penez a to asi slyset nechces. ;-)

Souhlas. V jeho případě bych se rozhodně držel především bodu 2. Vybírat relativně to nejlevnější, ovšem určitě s ohledem na kvalitu. Ve finále bych to tedy viděl takto:
http://www.czc.cz/178263,74749,178006,168552,14107 3,144733,143541/kody

Ač nevím, po jaké GPU by tazatel v budoucnu zatoužil, prozatím to není typický příklad "nabušené high end" sestavy, takže bych se v tomto případě nebál vzít i tu nejlevnější case, tím také nějaké to kilo ušetří.
Co se týče RAM, tak bych asi nehrotil 2 kila za předpokladu, že by je koupil zvlášť.

Případnou možnost ušetření bych viděl ještě u MB. Kdyby vzal nějakou "B" z těchto:
O7kn
.. vyšlo by ho to trochu levněji. Ale popravdě, sám bych to do herní sestavy necpal a nechtěl.

No, ale když se bude snažit, možná by to mohl ještě nějak vykoumat, že by se pohyboval přesně okolo těch 18k. Ale jelikož:

Vyšší ceně se nebráním, nižší samozřejmě taky ne.

Tak bych tohle viděl asi jako nejlepší, co může momentálně udělat :-)

Správně, to nechci;-). Ale teď mě nezabíjejte:-D. Na CZC mají MSI Z170 A Pro, která je nejen malinko levnější, ale navíc má podle mého lepší chipset, možnost využití rychlejších pamětí a USB 3.1. Co mi uniká? Proč tu nebrat?

Díky, jste moc hodní,že mi to vysvětlujete. To o pamětech a procesoru jsem taky netušil. No, nechám to ještě třeba do zítra otevřené, kdyby někdo chtěl navrhnout ještě alternativu monitoru nebo mi napsat třeba postřeh ze srovnání mnou půvvodně uvedených beden, ale sestavu jinak celkově považuju za vyřešenou. Na vysvětlení, proč vám možná přijde divné, že nechci zrovna grafiku. Prostě chci mít nový PC, ale ty hry priorita nejsou. Původně jsem uvažoval o I3, ale umím vyměnit jen paměti a grafiku, tak ať do toho nemusí později někdo sahat. Navíc mám relativně novou tu 7770, která asi je slabá, ale zatím jede. No a s ohledem na tohle mi vychází s ní počkat. Takže ještě jednou děkuju.

Na vysvětlení, proč vám možná přijde divné, že nechci zrovna grafiku.

Na tom přece není nic k nepochopení :-)

Pokud máš GPU, která funguje a jsi s ní prozatím relativně spokojen, tak není důvod měnit. O to víc, když v průběhu tohoto roku mají vyjít nové s mnohem větším výkonem. Pak jde o to, jaký výkon od té své budoucí GPU budeš čekat a kolik budeš ochoten do toho vrazit éček. Kdybys chtěl nějakou "lepší" už teď, dlouho bych nepřemýšlel a s ohledem na prachy bych vzal R9 380, asi ten nejlepší střed. Kdybys prachy neřešil, můžeš vzít rovnou R9 390 a máš na nějaký ten pátek vystaráno. Tam bych pak ale už dával bacha na zdroj, aby to nakrmil.

Pokud na to nespěcháš, tak bych to zatím nehrotil a počkej si na to, co vypustí do světa. Pak se rozhodneš, jak a za kolik upgraduješ. Být na tvém místě, tak střádám, střádám a pak koupím rovnou nějaké dělo ;-)

Dobrý den, pánové, nevím, jak tu vnímáte zpětnou vazbu, ale vzal jsem to s úpravou dle vašich návrhů. Bednu comrade, paměti crucial, feru 2, procesor i monitor. Jediné co jsem měnil, je deska MSI Z170A PC Mate, protože na cashback bych jí měl za 2520, což spolu s USB 3.1 druhé generace mi přišlo jako nejlevnější z dobrých řešení. Jediné, co nemám, je zdroj. Jak jsem psal, že s grafikou počkám, tak při současném trendu zvyšování výkonu a snížení spotřeby bude 520 seasonic možná naddimenzovaný. Prostě výkon R9 380 se spotřebou R7 370. Případně koupě výprodejové 370 spolu s SSD diskem, protože si myslím, že mi bude ta grafika stačit.
Bylo by mi to jedno, ale někde tady jsem se dočetl, že zbytečně velký zdroj je spíš na škodu. Sice nejde chlazení na plno, ale je prý problém při neherních činnostech s podpětím a účinností. Takže se chci ještě pro jistotu zeptat, jestli z tohoto důvodu nevzít seasonic 430, který stojí podobně, nebo jiný, nebo jestli je to blbost a 520 je v pořádku. Díky za případné vysvětlení.

kdyz kúpiš slabší zdroj, než potrebuje grafika (teda presneji celá sestava) tak PC nezapneš nebo sa ti bude v zátaži sám vypínať. To je jasný,...

Když kúpiš silnejší zdroj než je potreba, tak sa nic nedeje, len se zdroj nevyužije celý, a možno vyhodíš zbytočne nejaké prachy, ale zas ak plánuješ upgradovať nekdy sestavu vždy je dobré mať o neco silnejší zdroj než je potreba.

Vlastne dobrým príkladom je, když tankuješ auto, a ideš na výlet do susednej dediny, máš úplne prázdnu nádrž, tak když nenatankuješ alebo natankuješ málo, nedostaneš sa tam kam potrebuješ, ak natankuješ akurát tak vv poho, a ked natankuješ plnú nádrž, zbytočne si vyhodil peniaze... (síce v prípade auta vieš ten benzín použiť pozdejšie, ale v prípade zdroja elektrinu ne)

Dobrý den, já to chápu, chápu i to, že těžší motor v důsledku jízdy potřebuje na přemístění sama sebe i víc paliva. Neřeším ani tak nižší účinnost, mělo by jít ročně o pár desetikorun, cena je taky skoro stejná. Řeším podpětí a možné problémy z nízko využitého zdroje. Jde mi o stabilitu. Jinak bych už měl ten silnější doma. Jenže na 380 to reálně nevidím a nové budou asi úspornější. Díky.

Nizko vyuzity zdroj ale nema ziadne problemy (prave naopak, bude mat stabilnejsie napatie), a ani nezere viac.
Ked ti ide o stabilitu, tak v prvom rade treba pozerat na znacku (ono to neni jedno jak vypadaju vyst.napatia) a v druhom rade cim vykonnejsie tym to bude zvladat lepsie.