Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vadný PCI nebo CPU?

Zdravím, mám problém s vrchním PCIe x16 slotem. Když do něho zapojím grafiku a zapnu pc tak se chlazení roztočí, podsvícení grafiky svítí ale žádný obraz (Windows normálně naběhne). Ještě ráno karta zobrazila aspoň bios a někdy když se zadařilo tak i windows v nouzovém režimu. Měl někdo podobný problém? Už nevím kde jsem se dočetl že by za to mohl procesor. Předem děkuji za nějaké návrhy.

Karta normálně funguje v druhém slotu.

Windows 10
MSI z97 gaming 3 (od 2.1 nová)
i5 4690k
msi r9 380 4GB (od 23.1. nová)
hyperx 2x4gb
FSP hyper 600W

Desku už jsem dvakrát reklamoval a od 2.1. mám novou a ten den mi nešla grafika (vlastně ten samý problém jako teď) a tak jsem ji šel reklamovat. Dneska jsem dostal novou gk a ten samý problém.

Teď ji mám zapojenou vtom problémovém PCI a jedu přes integrovanou gk, podle správce zařízení pracuje správně.