Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Je to uz pokazeny disk?

Prvy krat sa mi stalo ze mi pc jednoducho zamrzol. Po tretom restarte sa mi konecne nabehol grub. Lenze dalej som sa nedostal a nakoniec este jeden restart a pc normalne nabehol akoby sa nic nedialo... Lenze asi tak po pol hodinke som pocul take cvaknutie ako keby sa disk vypne (to si len myslim [teda ten zvuk som pocul...ci to bol disk neviem]) a nasledne zas pc zamrzol :.(
Co s tym mam spravit?
Změna předmětu, původně: Je to uz pokazeny disk?? (rh)

Tak dik za prvu rozumnu odpoved...
Je to Seagate Barracuda. Pustil som nam HD Tune -> Error Scan (vypnuty Quick Scan) ale nejak sa mi nechce verit... Ako damaged bol oznaceny len jeden blok - no to asi nie je blok.... jeden stvorec - niekde skor na zaciatku disku. Ale tiez mi je "divne" ze pc nezamrzol - lebo ked sa mi to stalo tak som tiez nerobil nic extra s diskom - mal som pusteny firefox.
No a teraz sa ten disk tvari ze mu nic nie je (az na tu damaged vec). Tak co by som mal s tym spravit? Ten disk je asi 4 roky stary a je na nom 5 rokov zaruka... mam ho dat na reklamaciu??