Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem W10 nejde po spánku zapnout

Zdarec. Mám W10 a když ho dám do spánku (nebo zavřu a po nějaké době otevřu) a chci ho pak spustit, nejde to. Na NB mi při tom svítí kontrolky, že je to zaplé, baterie a wifi (popř. i caps a num.). Nejde udělat při tom vůbec nic. Jediná možnost je ta, že udělám "tvrdý restart" (vypnutí pc při držení tlačítka 5 sekund). Pc nereaguje na klasické vypnutí.

Víte, kde je problém? Za veškeré rady budu vděčný! :)
Změna kategorie, původně: Software (karel)

Ja si tiez myslim ze si NENAINSTALOVAL VSETKY OVLADACE po upgrade na Windows 10.
Riesi sa to tu asi 1000x za den ze po ugprade na Windows 10 si musis ZASE nainstalovat vsetky ovladace zo stranky vyrobcu tvojho notebooku. ale tentokrat tie ovladace musia byt pre Windows 10.

no ASUS (Aušus) ma sice podporu pre Windows 10 ale ovladace ma iba zopar a nie vsetky. Takze podla mna nemas plnu podporu pre windows 10. Necakaj 100% funkcnost.
------
Na tvojom mieste si tam dam ten Windows co tam povodne bol = Windows 8.1. A problemi potom mat urcite nebudes.
Ale ty chces byt COOL, IN a ULTRA MACHER ze mas Windows 10,,, tak potom experimentuj ;-)

Human0id sa tu nehraj na odbornika, evidentne si pri IT mozno tak 2 roky a uz mudrujes ...

Windows 10 je rovnaky nepodarok, ako aj 8-cka. No ovladace si pre konkretne zariadenie hlada v prvom rade sam. Od vydania 10-tok sa databaza roznych ovladacov podstatne rozsirila - aj na starsie zariadenia. Teda najprv si najde vlastne ovladace potvrdzujuce kompatibilitu a ked nieco nenajde, oznami to. Ak Vilakovi nic take W. neoznamil, tak tie ovladace ma. Nejde o stare verzie, nakolko W10 stary produkt nie je a databaza ovladacov, ktorymi MS disponuje, je vzdy v poslednych osvedcenych verziach.
Pokial sa jedna o pripajanie periferii, vtedy sa moze stat, ze je nutne doinstalovat nejaky ovladac, no zvycajne s tym W. nema nic spolocne, aj ked ho moze poskytnut. Ale to Vilakov pripad nie je.
Vilak predsa prechadzal z 8-ciek na 10-ky. Pred upgradom mu instalator W. oznamil, co vsetko nebude schopny spravit sam, t.j. co vsetko prestane byt funkcnym. Ak mu to nic take neoznamilo, nema s ovladacmi problem.

Chyba bude v registroch. Aj ked nieco Vilak v systeme nastavi, zmeny sa neprejavia. Odporucam skontrolovat zaznamy v registroch a popripade im prestavit hodnoty manualne.