Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ťukání v HDD st1000lm024 hn-m101mbb

Ahoj, mám koupený nový notebook asus, vše je vpoho, jen ťuká hdd v nepravidelných intervalech, někdy co 3 sekundy, někdy co 20 sekund. Programy na testování HDD nic neukázaly, HDD je plně funkční a je v biosu. Může to být normální? Zkoušel jsem quietHDD, ale nepomáhá. Děkuji :-)

To tam asi nejaky nainstaleny program asi neco srotuje s diskom. Skontroluj si ze co vsetko je nainstalene a odinstalovavaj veci od vyrobcu, antiviry, apod. V pravy klik na c - vlastnosti - defrag vypni defrag podla planu.
Robi to aj ked nabootujes live linux?

Programy od výrobce jsem nezkoušel odinstalovat, dá se zjistit, který na to může mít vliv? Noťas mám úplně nový, takže je ve stavu od výrobce :/ Ale vadný asi nebude, v Speedfan je vše v normálu, teplota 32 stupňů.

Mozes to aj zobrat v ovl.panely - software od vrchu po spodok a odinstalovavat vsetko zaradom :)
Najprv si skontroluj to pravy klik na c- vlastnosti - nastroje - defragmentacia(optimalizacia) a vypni tam uplne ten plan. A restart Win.

Ono to moze aj pripravovat aktualizacie, chod do ovl.panely - windows update a kukaj ze co robi, pripadne spust hladanie aktualizacii a nechaj to 3hodiny bezat, a az budu hotove tak restart a tak dokolecka az kym tam neostane nic

Ty aktualizace se tam stahují v GB, a to počítač běžel jen včera večer a dneska odpoledne, tak se to nestihlo. Ty optimalizace nikdy nebyly spuštěny, tak jsem to pustil, jsem na 12% a cvakání disku není při té optimalizaci slyšet.