Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem "PC" bez grafické karty

Dobrý den,mám doma komponenty ze starého pc,podařilo se mi to složit na stole bez skříně,ale bohužel grafická karta je nefunkční a já bych ten pc potřeboval nachvíli zprovoznit,abych vytahal data ze stareho hdd na externi disk.Neslo by pc spustit i bez grafiky?

Na nejakem jinem pc/nb udelat bootovaci medium s linuxem, co bude mit zapnutou sit a sshd. Nabootovat z nej a pripojit se tam prez sit. Pripojit disky, data pretahnout prez sit kam se ti zamane. Ja to takhle delam s se svym skladistem dat bezne (PC bez grafarny, klavesnice a mysi, bootuje z usb, ovladam ho vyhradne prez sit, na discich nema zadny os)

táto asus doska má integrovanú grafiku,takže pokial funguje ako má,stačí pripojiť monitor na VGA výstup,pokial nefunguje,tak je niekolko možností-vybrať disk a zapojiť do iného počítača,vložiť disk do externého boxu a použiť ho ako externý disk,alebo miesto boxu použiť káblové adaptéry na disky-predávajú sa tiež,pripojiť dosku cez sieťové pripojenie a tak naťahať dáta do iného pc/nb......