Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zdroj 550-650W

Ahoj,
potřeboval bych poradit s výběrem zdroje
uvažuju
Cooler Master G650M (hlavně ta 60 měs záruka)
Seasonic S12II-620

ten zdroj bych byl rád kdyby pár roku (aspoň 5) vydržel + vykonová rezerva pro nějaký upgrade

kalkulacka mi udavá cca 38A (460W) 12v + 9A (95W) 5V
nameřené hodnoty mam realně cca kolem 400W (ale procesor vytíženy pouze z cca 30% )
případně se nechám poradit zdroj 550+W

vím že to je řada od řady je kvalitativně jiná u stejných výrobců jiná, ale kdyžtak napište, kterým značkám se i uplně vyhnout (nečekám že ten zdroj pujde pod 1500, ale přes 2000 bych moc taky jít nechtel )

Díky

Ani bych neměl problém mít novou kvalitní 550, ale ten rozpočet do těch cca 2000 platí. Hlavně se nevyznám které nové zdroje jsou kvalitní a které ne... (nějaké srovnávací recenze jsem bohužel spíše nenašel) Seasonic S12II-620 je dobrý, ale doba od jeho vzniku se posunula... Takže třeba mi poradíte něco nového dobrého v dané cenové kategorii... (některé tipy jsem si už připsal do kandidátu)

Počítač s přibližně stejným, nebo dokonce vyšším výpočetním výkonem lze sestavit z výrazně úspornějších komponent, obzvláště CPU. V podstatě spotřeba stagnuje.
Další je větší důraz na 12V větev a opuštění blbostí, co "vymyslel", napáchal a do normy protlačil Intel, tj. dvě měřené větve 12V.
Poslední je mírný pokrok v elektronice a materiálech a vylepšení topologie rezonančního měniče a použití transistorů místo diod jako synchronních usměrňovačů. Tyto měniče se dělaly dříve, jen cena byla někde jinde.
Hošan ovšem chce 600W zdroj za maximálně 2 000,-Kč a ještě s pětiletou zárukou! Což je pochopitelně nesmysl! S12II není špatný zdroj, ale už byl vyvinut před mnohými a mnohými časy a bude mít potíže s úspornými režimy moderních CPU, jako třeba už starý a téměř zapomenutý Intel Haswell.

Pozn.:

nameřené hodnoty mam realně cca kolem 400W

Jak a čím?!

Pozn_2.: http://pc.poradna.net/q/view/1343622-zdroje-ktere- se-daji-koupit-bez-nasledneho-place