Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sestava herního PC

Dobrý den, rád bych vás co se vyznáte poprosil o radu.

Zkouším si poprvé sestavit herní PC okolo 30 tis. a rád bych věděl, zda to mám dobře.
Zda mám na komponenty vhodnou a dobrou základní desku, jestli se mi komponenty nebudou "hádat", zda je dostačující zdroj, zda se mi to vše vejde do vybrané skříně atd.
Zde je odkaz:
http://www.czc.cz/ermm8kvhkignca3k2s041t6079/sezna m

Předem děkuji za jakoukoliv radu.

Píšu, jsem laik, zkouším to poprvé, čekal jsem že to bude špatně.
Tak mi prosím nahoďte nějaké podrobnější návrhy.
SSD bude jen na operační systém.
Požadavek je procesor Intel i5, ram 16Gb DDR4 a grafická karta srovnatelná nebo lepší s tou v seznamu.

jednoduchy navod:

1. popremyslet jaky vykon budu potrebovat, co od pocitace chci - kancelar, samohrajka, herni, ... a kolik za nej chci dat penez
2. vyberu procesor
3. vyberu zakladni desku
4. na webu vyrobce zakladni desky overim, jestli mi procesor do desky pujde dat - vzdy to tam je napsane (CPU support list) a overim take typ pameti a pripadne i dalsich komponent
5. vyberu typ pameti podle zakladni desky, dnes bezne bud DDR3 nebo DDR4, zkontroluju si spravne napeti na pametech, pameti vybiram nejcasteji v KITu po dvou tzv. dualchannel (do kancelare a samohrajky staci 4GB, na herni pocitac 8GB, na virtualizaci a 3D rendering muze byt i 16GB)
6. vyberu grafiku, pokud ji vubec potrebuju typicky do herniho PC
7. vyberu SSD, melo by v hernim PC byt aspon 250GB, aby se na nej vesel system a hry
8. vyberu datovy disk
9. vyberu kvalitni zdroj dle toho jestli se jedna o herni masinu nebo jen kancelar
10. zabalim to cele do skrine s dobrym airflow.

skoro no.

jako vsechno OK, ale budes taktovat, ze potrebujes Z97? Nebo tam mas tu desku proto, ze se ti hodi PCIe sloty, coz je trochu divne, ze mas desku na ktere jsou pouze PCIe, ale k tomu uplne zbytecne objednavas zvukovku na PCI, takze ta zvukovka tam nepasne, nehlede na to, ze na desce uz zvukovka je, takze tu vubec nepotrebujes dokupovat.

takze pokud se nebude taktovat a nemas vyuziti pro ty PCIe sloty, mohla by stacit o neco levnejsi deska

http://www.czc.cz/msi-h97-gaming-3-intel-h97/15274 0/produkt

nicmene neni podminkou, rozhodni si to jak chces, akorat dej pryc tu zvukovku.

s wifi kartou ti neporadim.

To neni tak, ze bych doporucoval tu MSI H97 Gaming a tu tvou vybranou ne, jen ze na ten procesor zadne taktovani na normalni vyuzivani asi nikdy potrebovat nebudes, takze je zbytecne davat kvuli tomu penize navic za MSI Z97 Gaming. Co ale musis rozvazit ty, jsou PCIe versus PCI sloty. Pravdepodobne tam nikdy nic dalsiho krome te wifi karty strkat nebudes, ale kdyby nahodou jo, tak ta Z97 nema zadny PCI slot a pro zmenu ta H97 ma pouze jedinny volny PCIe slot, ktery budes mit obsazen tou wifi kartou a uz na PCIe nic dalsiho nikdy nepridas. Takze tohle je potreba zvazit dopredu a pokud vis, ze to je nepodstatne, tak je zbytecne priplacet za drazsi desku.

Zvukovku maji obe, to ma dneska skoro kazda deska.

Jinak uz tu karel nakousl, opravdu potrebujes wifi kartu? Ty nemas doma pevne pripojeni k internetu kabelem? Uvedom si, ze kabel nabizi v 90% pripadu rychlejsi spojeni na internet nez wifi, takze do stolniho pocitace je to vzdy lepsi, pokud to pripojeni kabelem domu mas zavedeno.