
Poskytovatel/ rychlost a dostupnost
Dobrý den,
vím nejlepší je změnit poskytovatele. Ale lze vydřít nějakou kompenzaci od poskytovatele, pokud jeho poskytované služby neodpovídají skutečnosti?... registruji asi měsíc výkyvy z 8mb až na 2-3mb a to není chvilkové takhle to třeba běží půl dne. Vím od kamarádů, že tyhle problémy je trápí také od tohohle poskytovatele.
Děkuji za radu
To snad řeš s tím poskytovatelem. Víš aspoň, jestli máš garantovanou rychlost? Třeba se sejde vás stahovačů moc najednou.
garant. rychlost isto nema, to by platil ine peniaze...
z pravneho hladiska moze prd, kazdy poskytovatel ma v zmule napisane ze "az" do XY MB rychlost....dolezite je to "az"
Je možné reklamovat dostupnost. Pokud to nejede, tak se vracela poměrná část, jestli ovšem byla závada u poskytovatele připojení. Negarantovaná rychlost má maximální hodnotu dle ceny, které ovšem nikdy nedosáhne a nikdo neurčí, kolik to má být pod tuto hodnotu.
Domluvte se s kamarády a začněte otravovat vašeho ISP(tj.reklamovat kvalitu připojení).Pokud bude slibovat,že s tím něco udělá,ptejte se do kdy.Když se začne vymlouvat,zeptejte se rovnou na podmínky ukončení smlouvy s ním,tedy výpovědní lhůtu,že jdete jinam.Mezitím si stejně prozkoumejte možnosti jiných ISP ve vašem místě-pokrytí,nabídky,ceny,rychlost.
http://www.aspa.cz/mapa-wifi-poskytovatelu/ustecky -kraj/podborany