Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Grafická karta - nVidia vs. AMD

Zdravím,

měl bych takovou prosbu do davu. Jaký máte názor na grafické karty od AMD. Já mám zatím skvělé zkušenosti s nVidia, ale budu kupovat noťas a za mých podmínek mi to tam pořád cpe AMD grafickou kartu. Je kvalitní?

Moje požadavky na noutebook jsou směšné - 4GB RAM, Grafika nVidia 1GB, procesor Intel Core i5 2 jádro, HDD (i když SSD bych chtěl taky, ale to už je moc), značka DELL/HP/Lenovo a cena kolem 15 000, max 17 000. Ovšem při těchto parametrech je většinou jen AMD grafika... :(

Děkuji za Vaše názory :)

Jeste mas na vyber take Intel grafiku.

Vsechny tri jsou OK a grafika je to posledni co by te melo pri vyberu zajimat.

Je ti doufam jasne, ze na notasu za 17k se moc hry (aspon ty novejsi, tak 6 let zpet) hrat nedaji.

Na hry to moc neni.

Stejne se budes pri omezenych financich rozhodnout, jestli je ten notas pracovni nebo herni.

Protoze treba u toho Inspirionu mas displej 15.6" HD (1366x768 bodů), coz je pro hry na omezenem vykonu notebooku super, ale pro praci je to bida, na praci pokud to neni jen Word je docela dobry mit vyssi rozliseni displeje.

Ze Windows neumely pracovat s rozlisenim displeje je idiocie Microsoftu, na linuxu si odjakziva muzes velikost objektu nastavit libovolne, takze se ti to co na Windows (ze bys potreboval lupu) nikdy nastane. Ale Win10 uz rozliseni taky dokazou pracovat, mozna uz i Win8.1, ale to nemam overeno.