Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s místem při instalaci Windows na SSD

Ahoj,

koupil jsem nový SSD disk SanDisk SSD Ultra II 120GB SATA3 (čtení: 550MB/s; zápis: 500MB/s), 7mm. Provedl jsem novou instalaci Windows a je tam nějaký trouble s místem. Při instalaci ukazuje, že je volných cca 111gb, ale po instalaci je najednou zabraných 35GB. Instalaci Windows jsem zkoušel 2x a pokaždé z jiného média.

Nemáte někdo podobnou zkušenost?
Může být disk vadný?
Přikládám fotografii

Díky za pomoc

To ze mas 120 GB disk a tebe ukaze 111 GB tak to je SPRAVNE ! lebo 1MB nema 1000 KB ale 1024.
Asi si neaky amater ked takuto zakladnu vec neumis.
A ta druha vec ze ti zabera tolko GB tak bohvie aku instalacku pouzivas. Ak pouzivas neaku nelegalnu tak sa nediv ze tam mas aj neake dalsie piratske programi :-D

Disk vadný asi nebude,ale 120GB je málo,ať si tady každý píše co chce. 120GB je tak hraniční do nenáročného NB. Potíže tě budou provázet,navíc dostaneš rady,aby jsi neaktualizoval,vypnul body obnovení.Prostě zahodil všechny možnosti v budoucnu opravit poškozený systém.Fakt ti to malé SSD stojí za to ?

A co prosimta odlisuje ten "nenarocny NB" od "narocneho NB"?
Bod obnoveni ti staci mat posledny, nemusi tym win zasierat cely disk. (a normalne to clovek vobec nepotrebuje, ja som to vzivote nepouzil, a mam to aj vypnute :D)

P.S: ja mam vsetky Win plne aktualizovane a nezaberaju viac jak 20GB (swap vypnuty a hiberfil neratam)

Instalaci Windows jsem zkoušel 2x a pokaždé z jiného média

• Ze by mu tam zbyl Windows.old?
• Ten SSD mel byt v GPT partici a nainstalovany v EFI, zda-li chce vyuzit lépe jeho rychlost zapisu/cteni (osobne bych mu vypnul i indexovani na C:)