Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nejde najet do Biosu, win se pustí normálně

Zdravím,

mám problém s pc který jsem si sám pře asi 7 měsícama skládal.
Když PC pouštím nemůžu se dostat do Biosu. Mám desku Gigabyte F2A55-DS3. Při startu počítače, když se chci dostat do BIOSu mám na výběr ze 4 tlačítek, F2, F9, F12 a END, při stisku F9 a F12 se objeví pouze černá obrazovka a jde hýbat jen s kurzorem a nic víc, po stisknutí esc naběhne systém v pohodě. Při stisku tlačítek F2 a END počítač úpně zamrzne a jde pouze reset nebo vypnout. Vzhledem k tomu že u této desky END slouží jako vstup do BIOSu, tak jsem poměrně v neřešitelné situaci.

Poradíte mi někdo co s tím?

Děkuju.

Minimální konfigurace je, že dáš desku na stůl, připojíš zdroj a monitor. A zkusíš zapnout. (a ještě klávesnici, aby jsi se zkusil dostat do toho biosu.)

zapneš takto:
[http://www.servispckupka.cz/obrazky/jak_opravit_po    citac/jak_opravit_pocitac_zapnuti_pc.jpg]

Ideálně použiješ jiný zdroj. Když se pořád nepůjde dostat do biosu, tak je pravděpodobně vada v desce.

Je to možné. Nemusíš hned rabovat desku ze skříně, ale hdd a DVD odpojit. Je to malá pravděpodobnost, ale za zkoušku to stojí.

Otázka je, jestli kvůli tomu, že se nejde dostat do biosu, měnit desku když win jede. Poješ když tak v záladním nastavení biosu dál jak dosud.

Nejde editace tak píšu pod sebe...

Zdroj jsem zkoušel vyměnit, dokonce jsem si ho nechal testovat a ten jede v cajku. Vadu desky typuju i já...

Ještě jedna otázka: protože jsem si PC sestavoval sám, nevěděl jsem kam přesně a jak zapojit napájení usb, předního panelu atd...je možný že i tohle by mělo vliv na BIOS? Je pravda že v tom manuále od desky je to tak blbě psaný že sem z toho byl trošku mauglí, ale nakonec se mi to podařilo.

Také ti děkuji za radu.

Přeflashování BIOSu jsem četl že je riskantní, jaký na to máš ty názor? Mám desku ještě v záruce tak ať ji nezlikviduju :D

Ještě jedna věc mě napadla: potřebuju se dostat do toho BIOSu kvůli nastavení aby mě to bootovalo z cd, protože mám doma jakýsi program co se musí spustit jako bootovací CD a umí zkontrolovat všechny komponenty zda jsou vadné či nikoliv, mám to tady od jedné PC firmy co zkrachovala...a to vše kvůli tomu že PC se mě při hraní her vypíná. Na netu můžu být klidně celej den bez pádu, to stejný při sledování filmů, poslechu hudby a jednoduchých hrách. Když tam ale pustím World of Warcraft The Burning Crusade nebo Heroes 5 tak mě to semtam prostě úplně vypne. Začlo mě to dělat až poslední dny, takže těma hrama to být nemůže a je divný že třeba u zaklínače to taky nedělá což je graficky náročnější než ty dvě již zmiňované hry.

Mám zlý tušení že bude v háji deska když nejede ani ten BIOS, ale v 17:00 to začnu testovat podle rad co jste mi zde dali a třeba eliminuju i to padání.

Ziaden program na komponenty neexistuje.
Odpoj najprv disky atd a skusaj ten BIOS znova.

Ak sa to pri hre fakt vypne (a uz nezapne) tak problem je najskor zdroj ale moze byt cokolvek aj zakl.doska alebo grafika alebo cokolvek co moze skratovat napajanie.
P.S. mozu byt aj teploty, kontroluj si to pred tym vypnutim napr. v speedfan.

Nevím jak se ten program na tom cd přesně jmenuje, večer napíšu co to je zač.

Vypne se to úplně a znova to musím pustit manuálně.

Zdroj to není určitě, dělalo to na třech různých zdrojích, takže tuhle možnost lze vyloučit.
Grafika je integrovaná, i integrovaná tohle může dělat?
a pak už jen hdd a dvd mechanika, takže zkusím jak mě tu radil Thunder pustit PC jen s tím nutným pro život a pak napíšu jak jsem postoupil jak s biosem tam i s tím vypínáním.

Zdravím,

bohužel až dnes protože už sem PC nerozjel.

Pustil jsem to minimální konfiguraci jak jste mě radili, ale nepomohlo to, Bios zamrzal úplně stejně. Tak jsem zkusil ten bios přehrát novější verzí a to jsem neměl dělat :D, protože teď už se nedostanu do PC vůbec, zamrzne to hned na začátku a už se nedostanu ani do Winu.

Takže sem to zabalil a poslal na reklqamaci.

Děkuji těm co se mi snažili pomoci.