Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problem s instalaci mysi

¨Zdravim vsechny.Potreboval bych poradit.Mam doma stary pocitac Pentium 1.Vsechny instalace probehli v poradku az na tu mys(Genius Net Scroll 110).Je tam jeste stary port a proto jsem kupoval
PS/2 redukci.Jenze i po sehnani ovladacu pro typ mysi zustava kurzor furt uprostred obrazovky.Ovladace normalne z diskety spustim a nainstaluju,ale po restartu stale kurzor
uprostred!!? Poradi mi nekdo jak na to?Mam tam OS 98SE.Diky

co znamena stary port? velky DIN ( proste vetsi PS2 konektor ) a nebo Seriovy? Jestli je to ta prvni moznost, tak ten konektor byval jen na klavesnici a mys se pripojovala na serive porty, takze sezen bud redukci serial/PS2 ( nevim jestli to vubec existuje ) nebo seriovou mys.

Pod starym portom myslis co? Dufam ze nie seriak (prechodky zo serialu na 90% nefunguju). V pripade, ze nie neinstaluj ziadne ovladace ale pouzi win ovladace oznacene (neviem presne) ako standardna mys.
Ak to tam skusas narvat cez serial tak na to rovno zabudni a cele to pc vyhod von z okna. Ono ked vidim ake stroje v dnesnej dobe ludia pouzivaju...ble (ja som mal amdk100 pred asi 12 rokmi a mal som ho asi 2 roky).
Za par stoviek kupis ojazdenu PIII na ktorej aspon rozbehas w2k a prestanes sa trapit s 98.

geniusům se nedařily zrovna moc kompatibilní myši, zvláště s win9x.
pokud není usb/ps2 redukce dodána s myší, nekupuj ji zvlášť, není 100% jisté že s tím myš bude fak fungovat.
myši dnes nic nestojí, tamtu si schovej jako náhradní pro lepší/novější OS, a běž koupit přesně ten myš, jaký máš port v PC. pokud ti dají balení bez ovladačů (dnes běžné) a nebude fungovat standartní driver, zkus ve wirdows nastavit typ "logitech".

ale fleg ti radí dobře - šrotem jako pentium1, malou sdram pamětí, chipsetem na boardu s nulovou propustností do paměti i na ide sběrnici, s nefungujícím usb, malým diskem, a celým primitivním wirdows9x je škoda ztrácet čas.

Tu redukciu mozes ulozit pekne do suflika, ta mys ti s nou nikdy nepojde.

Ten board pravdepodobne ma aj PS2 ale len ako piny, nie je vyvedeny von. Takze si tu dosku poriadne pozri ze co to je presne zac (vyrobca/typ), a najdi si googlom popis mozno sa da nieco na nete najst, a ak to ma PS2 piny treba ich vyviest na PS2 konektor (da sa mozno este zohnat ten kablik alebo ho zbastlit).

Mám doma redukci PS/2-serial a ještě se mi s ní ani jeden myš nechytl. Vlastně jeden jo, nějakej mickosoftí myšák. Takže radím to co MM - kouknout na prkno, vyhledat piny s označením PS/2, vyhledat podle typu desky v Googlu zapojení a zbastlit si PS/2 zásuvku. Zapojení je třeba tady: http://internet.vprdeli.com/view.php?cisloclanku=20 06021307 nebo tady: navod.htm

EDIT: pokud seženeš kablík s PS/2 samicí na jedné straně a konektorem do prkna na druhé straně, dá se to, po pár pokusech s přehazováním pinů, rozchodit na čemkoliv. Pakárna je to furt dokola restartovat :-)