Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výměna základní desky+processoru Intel za AMD

Zdravím,

chci jen zprvu napsat, že sem zde už psal, ale měl sem s touhle sestavou jiný problém, a tak proto píšu znova.

Mám momentálně starou AMD sestavu asi 4-5let, funguje ale občas proběhne náhodný restart.. s tím sem se už smířil (vždy to píše v záznamu něco s kodém chyby 6..nebo tak nějak, ale tohle tady neřešíme) ale když sem se kouknul na net, abych si zjistil o co jde, tak se všude psalo, že je to nejspíše deskou.. a tak sem si koupil novou desku a samozřejmě procesor.

Tákže, staré AMD (AMD Athlon II X2 250) sem vyměnil za nový Intel (Intel Core i5-2500S, tento procesor sem koupil z druhé ruky, tudíž by mohl být problém i v něm) a starou AMD desku (GA-MA770T-UD3) za novou Intel desku (H61M-F)

Takže takhle vypadala sestava před tím:

Deska: GA-MA770T-UD3
Procesor: AMD Athlon II X2 250
RAM: 4GB (2x2GB)
Grafika: NVIDIA GeForce GT 630
HDD: WD Green 1TB 64MB
Zdroj: 400W <- kdyby bylo potřeba bližší info, napíši.

A takhle po tom:

Deska: H61M-F
Procesor: Intel Core i5-2500S
RAM: 4GB (2x2GB)
Grafika: NVIDIA GeForce GT 630
HDD: WD Green 1TB 64MB
Zdroj: 400W

Poté co sem vše vyměnil, mi počítal zamrzával, a nakonec se uplně vypnul, a zapnout opět nešel ale když sem zase dal zpět ADM sestavu, chvilku trvalo první pípnutí (cca 5sec, normálně to šlo myslím že po 1sec) ale PC se v pohodě pustil, a vše jede tak jak má.. Ale když sem zkoušel dát zpět opět Intel sestavu, tak prostě se točili jen větráky a nic dalšího.. Tak v čem je problém? Uvažuji o koupě nového zdroje (500W), ale před tím než ho kupovat, tak bych měl radši jistotu, že je to opravdu tím, a nebo je problém v základní desce či procesoru. Děkuji..

sandybridge by ale mal na 61ke fungovat, bol to chipset robeny prave pre sandybridge.
Najprv by som skusal RAM po jednej a dosku na stole nech sa vyluci skrat cez distacky ak je "instalater" slepy. A bez akehokolvek zapojenia na bednu a bez kariet. Skusat potom numlock klavesu ci reaguje.

P.S> len mi nejak unika vyznam toho "upgrade" :-)

Problem moze byt v comkolvek ale najcastejsie v tvojom pripade bude v :
1. Zly/slaby alebo uz stary ZDROJ
2. ZLE zapojene kable (vsetky)
3. Zle si zapojil niektory s komponentov = CPU, VGA alebo RAM alebo i HDD. Ak si amater a robil si to ty tak problem asi bude tam
4. Moze byt aj poskodeny CPU alebo RAM

Milý pane, otázka byla co se s tím stalo, což má již samozřejmě vyřešené a to že sem přijdeš, a napíšeš - cituji "stejně koupí zase nějakou "500W" sračku zdroj.. ;-)" mi opravdu moc nepomůže, svoje opravdu vtipné poznámky, si prosím nech pro sebe. Jasně, ohledně PC sem amatér, ale kabeláž dokážu zapojit, a jediné na co jsem se ptal bylo to, proč mi to nejede.. Samozřejmě sem se dozvěděl, že ASUS deska zkratuje s case čuplíkama až poté, co jsem desku zakoupil (jasně, měl sem si to ověřit nejdříve) a ano, také byla hovadina, že sem si nekoupil rovnou i nový zdroj.. ale prostě sem počítal, že tento bude stačit (zase si odpuste poznámky typu"neměl si počítat..měl sis to ověřit" znovu totiž zdůrazňuji, že sem amatér.

Takže toto vlákno rovnou uzavřete..děkuji.

Nejde to teda uz ani na stole hola doska s CPU a jednou RAM? (zapnes to spojenim PWR_BTN pinov). CPU skontroluj paticu ci je spravne zapojena.
Zdroj to podla mna musi utiahnut, ten CPU zere 65W a grafika mozno 50W

BTW. a ked budes nabuduce kupovat dosku tak si najprv over na webe ze ma v podporovanych CPU ten tvoj uvedeny. Ak tam neni tak to nemusi spravne fugpovat, aj ked by teoreticky malo.

Jednak nám lžete i v takové základní věci jako je přesný typ desky, jednak za vaše lemtavé pacinky a neschopnost nainstalovat řádně ZD na řádně a patřičně umístěných distančních sloupků nemůže ZD. Hypotetickým zkratováním cest na PCB to nebude. Slovo: "amatér" má zcela jiný význam.
Někomu to odneste, ať to vyzkouší.