Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problémy s grafickou kartou R9 380 4GB

Dobrý den, k vánocům jsem si koupil grafickou kartu R9 380 4GB Ale od doby koupě mi furt padá zvětší části pří hraní není den kdyby se mi neobjevila hláška: Grafický ovladač přestal pracovat a byl obnoven. Nebo se Monitor zhasl a napsal se na něm No Signal dřív když jsem to řešil zjistil sem že je za problémem Grafický Ovladač Crimson. Ale ikdyž jsem přeinstaloval na Starší verzi (Catalyst) nebo na nově vydaný HotFix tak se nic nezměnilo proto se chci zeptat na něaké rady.

Předem Děkuji

Všechno je zapojené správně. Grafika není taktovaná a zdroj by jí měl utáhnout s 100w rezervou. PCI-E sloty jsem vyměňoval nyní zkouším downgrade z win10 na win 8.1 protože mi několik lidí řikalo že jim to pomohlo. Drivery jsou tam nainstalované pouze z cd které bylo dodáno k MotherBoardu. a samozřejmě drivery ke grafice nyní tam jsou crimson 16.1.1

Drivery jsou tam nainstalované pouze z cd které bylo dodáno k MotherBoardu

aj to mohol byt tvoj problem. Mal si skusit z webu vyrobcu dosky pre WIn10 aktualne ovladace. Alebo z webov vyrobcov chipov ak vyrobca dosky nedal na W10 ovladace.
Plati to aj pre W8.1, instaluj ovladace z webu vyrobcu dosky, a ne nejake 2roky stare z CD.

DDU se používá pouze při problémech s odinstalací a v případech, kdy to user domrví ručním "tuněním." Jinak naprosto spolehlivě funguje odinstalace pomocí přidat/odebrat programy a dokonce běžně funguje přebití starých driverů novými.

Jinak platí, že pokud "blbnou" drivery, pak je problém v PC a jeho rozesranosti (tuniče, čističe) a nikoli těch driverech (sám jsem už 2 roky nepotkal žádný problém, mám 280X a cca 40 nainstalovaných her).

Používání čističů a podobných (včetně DDU) je cesta k reinstalaci OS.

No to je ale furt napajanie, my s tym bojujeme na kazdej novej generacii CPU, cim novsia tym to je horsie. Riesi sa to finetuningom DC menicov na doske atd. Ked to robi problem tak je spravidla niekde naprd nieco s menicmi alebo zdroj alebo naprd kondiky apod.
P.S. sposobuje to spravidla zaseky, a ne "ovladac grafiky prestal pracovat", ale nepriamo zatazovaim zdroja to moze robit problemy (nejake nestability) aj na napatiach zdroja a z toho aj problemy grafiky apod.

Takže dneska ráno jsem přeinstaloval Windowsi z 10 na 8.1 a zatim musim zaklepat že všechno funguje jak má. Budu to dneska ještě testovat a pak sem napíšu jestli to pomohlo nebo ale i tak všem děkuju za ochotu :)